Češi řádili v dresu Bostonu. Pastrňák skóroval, Krejčí dvakrát nahrával

Boston si v NHL připsal další vítězství. Tentokrát na domácím ledě Bruins porazili Minnesotu Wild 4:3 v prodloužení a opět byli vidět čeští hráči. David Pastrňák si připsal gól a asistenci, David Krejčí dvě nahrávky a Pavel Zacha jednu.

Skóre se měnilo už ve druhé minutě, když se hostující Brandon Duhaime prosadil ve vlastním oslabení. O dvě minuty později srovnal Nick Foligno a asistencí se pod první branku domácích podepsal také Pavel Zacha. Ještě v úvodní části Boston výsledek otočil. David Pastrňák byl na brankovišti hodně důrazný, udělal Fleurymu kličku a poslal Bruins do vedení 2:1.

Ve druhé třetině Medvědi odskočili na rozdíl dvou branek. Z levého kruhu se trefil přesně do šibenice Hampus Lindholm. Jenže Wild snížili ve 36. minutě, když se pěknou tečí prosadil Matthew Boldy. A Minnesota dokonce vyrovnala. Za Ullmarkova záda dostal puk bekhendem Jared Spurgeon. Šlo se tak do prodloužení, které rozhodl Taylor Hall po přihrávkách Davidů Pastrňáka a Krejčího.

​Ve druhém zápase New Jersey urvalo třetí vítězství v řadě, když porazilo trápící se San Jose 2:1. Nikdo z Čechů se netrefil a v domácí brance zůstal pouze na lavičce Vítek Vaněček.

Sobotní výsledky NHL:

Boston Bruins – Minnesota Wild 4:3 pr. (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 4. N. Foligno (Hall, Zacha), 13. Pastrňák (Hall, Krejčí), 27. H. Lindholm (Grzelcyk, Cr. Smith), 65. Hall (Pastrňák, Krejčí) – 2. Duhaime, 36. Boldy (Zuccarello, M. Foligno), 56. Spurgeon (Zuccarello, Brodin).

New Jersey Devils – San Jose Sharks 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Šarangovič, 36. Mercer (Hischier, Bratt) – 37. Labanc (Harrington, Lindblom).