Další sporty

Florbalové MS se blíží. Věřím, že jsme hodně dobře připravení, burcuje Langer

Florbalové MS se blíží. Věřím, že jsme hodně dobře připravení, burcuje Langer
Filip Langer oslavuje vítězný gól proti Švýcarsku | Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepších českých florbalistů Filip Langer už začíná přípravu na mistrovství světa ve Finsku. V sobotu nastoupil na několik týdnů k poslednímu zápasu v dresu Kalmarsundu, jelikož se za pár dní bude hlásit na reprezentačním kempu před odjezdem do Švýcarska. Florbalový šampionát začíná v Curychu 5. listopadu.

"Věřím, že jsme jako tým hodně dobře připravení, máme super partu a teď je potřeba to všechno ukázat pod tlakem a navázat na povedený turnaj ze začátku sezony," říká sebevědomě Langer. Má k tomu také důvod. Se spoluhráči se mu podařilo v září vyhrát Euro Floorball Tour, kde česká reprezentace porazila všechny tři florbalové velmoci. 

Na jeden z hlavních vrcholů sezony se dvacetiletý hráč velmi těší. "Už se těším za klukama na kemp a celkově atmosféru mistrovství, protože je to vždycky super zážitek. Prostě už se nemůžu dočkat," říká Langer, který má po sedmi odehraných zápasech ve Švédsku ještě mnoho sil. "Fyzicky se cítím skvěle, protože jsem trochu povolil v tréninku, abych před MS dobře zregeneroval a odpočinul si," dodává.

Související obsah

​Loňskému finalistovi švédské ligy zatím patří po sedmi odehraných zápasech páté místo. Český útočník doposud nasbíral čtyři body za dva góly a dvě asistence, s čímž není úplně spokojený. "Zatím je to takové nahoru dolů a myslím, že mi úplně nepomohlo rotování sestavou. Uvědomuju si, že to bodově není úplně ideální. Na druhou stranu se ale fyzicky cítím velmi dobře," říká opora české reprezentace, která na loňské šampionátu získala bronz. 

Že jsou Švédi dál? To je minulost. Můžeme je přehrát, říká Langer po velké výhře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události