Motorsport

Verstappen o zesnulém zakladateli Red Bullu: Bez něj bych v F1 nikdy nebyl

Verstappen o zesnulém zakladateli Red Bullu: Bez něj bych v F1 nikdy nebyl
Max Verstappen | Zdroj: Profimedia.cz

V sobotu večer zasáhla nejen sportovní svět zpráva o smrti zakladatele Red Bullu Dietricha Mateschitze. Na vizionáře nyní vzpomněli dvojnásobný mistr světa formule 1 Max Verstappen i šéf stáje Chirstian Horner.

"Považuji za opravdu neuvěřitelné, co dokázal," řekl Verstappen, který debutoval ve formuli 1 v týmu Toro Rosso. Právě tuto stáj Mateschitz koupil v roce 2006 a poté ji přejmenoval. Právě Toro Rosso je italský název pro Red Bull. "Naštěstí jsem s ním před pár týdny mohl strávit trochu času, což je teď samozřejmě ještě výjimečnější," dodal nizozemský pilot.

"Je to pro nás všechny velká ztráta. Bez něj bych tu dnes nebyl. To, co pro mě udělal ve formuli 1, ale i v celém mém životě, je neuvěřitelné. Nemohu mu za to dostatečně poděkovat. Je to pro nás velmi těžký den," doplnil Verstappen pro Sky Sports.

"To, čeho dosáhl a co udělal pro tolik lidí po celém světě napříč různými sporty, nemá obdoby. Tolik z nás mu musí být vděčných za příležitosti, které nám poskytl, za vizi, kterou měl, za sílu charakteru a také za to, že se nikdy nebál jít za vými sny a hnát se za nimi," prozradil šéf stáje Red Bull Christian Horner. Právě Red Bull udělal zesnulý Mateschitz ze stáje Jaguar, kterou koupil v roce 2004 a o rok později ji přejmenoval.

Související obsah

​"Dokázal i u nás ve formuli 1, že vždy můžete cokoliv změnit. Tolik jezdců, tolik členů týmů, tolik lidí v celém kolotoči mu vděčí za mnohé," myslí si Horner. "Věděl jsem, že se posledních několik týdnů necítí dobře, ale dozvědět se takovou zprávu bylo nesmírně smutné," prozradil bývalý jezdec Toro Rosso Carlos Sainz. "Byl to pro mě superdůležitý člověk a bez něj bych ve formuli 1 nebyl," je si vědom španělský závodník, který momentálně hájí barvy Ferrari.

"Jsem hluboce zarmoucen zprávou, že Dietrich Mateschitz, nesmírně respektovaný a milovaný člen rodiny formule 1, zemřel. Byl to neuvěřitelný vizionář a podnikatel, který pomohl změnit náš sport a vytvořil značku Red Bull, která je známá po celém světě," vyjádřil se ke smutné zprávě i šéf celé F1 Stefano Domenicali.

Toto je formule Red Bullu pro letošní sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události