Lazio zvítězilo na hřišti Atalanty, Neapol je po výhře nad AS stále v čele

V italské Serii A byly v neděli na programu čtyři zápasy. Jedním ze šlágrů byl duel mezi Atalantou a Lazie Řím. Hosté zvítězili 2:0 a dostali se na třetí místo před svého soupeře z Bergama. Další výhru slaví Neapol, která uspěla na hřišti AS Řím a je stále v čele italské nejvyšší soutěže.

Lazio se dostalo do vedení už v desáté minutě. Pedro z pravé strany našel nabíhajícího spoluhráče, kterým byl Mattia Zaccagnia a ten neměl problém se zakončením z malého vápna. Vyrovnat mohl Hateboer, jenže jeho hlavička z dobré pozice mířila nad branku.

Římský celek tak ve druhém poločase přidal druhou branku. Marušič se dostal z levé strany do vápna, přihrál pod sebe na hranici pokutového území, kde stál Felipe Anderson a ten se trefil přesně k tyči. Svěřenci trenéra Sarriho tak svého soka porazili 2:0 a dostali se v tabulce před něj na třetí místo.

Neapol se na hřišti AS Řím mohla dostat do vedení na konci prvního poločasu. Proti domácímu celku byl nařízen pokutový kop, který byl ale následně po konzultaci s videem odvolán. Po změně stran zahrozil Lozano, ale jeho dalekonosnou střelu vyrazil Patrício na roh. Rozhodnutí tak přišlo deset minut před koncem. Politano našel na pravé straně Victora Osimhena, který vyhrál sprinterský souboj a z ostrého úhlu se trefil parádně na zadní tyč. Neapol tak zvítězila 1:0 a je o tři body v čele Serie A.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Neapolí a AS Řím:

​Celý zápas za FC Turín odehrál český obránce David Zima. Ten se sice špatnou rozehrávkou podepsal pod obdrženou branku, ale jeho tým nakonec vyhrál na hřišti Udinese 2:1. V dalším zápase porazila Bologna 2:0 Lecce.