Hokej

Voráček vstoupil mezi české legendy. Vyrovnal úctyhodný rekord Hejduka

Hokejový útočník Jakub Voráček se dostává do prestižní společnosti českých borců. Kladenský rodák v noci zaznamenal dva body a vyrovnal rekord Milana Hejduka na třetím místě českých hráčů v celé historii. Pouze jediný bod mu stačí na to, aby byl třetím nejproduktivnějším českým hráčem historie NHL.

Jakub Voráček pokračuje v nastaveném tempu z minulého ročníku a je z něj král asistencí. V posledním utkání připravil gól pro obránce Peekeho a mladíka Kenta Johnsona. Právě druhá asistence znamenala milník. Třiatřicetiletý útočník se totiž dotáhl na třetí místo v počtu bodů mezi všemi českými hráči. 

Vyrovnal Milana Hejduka, oběma hráčům aktuálně ve statistikách svítí číslo 805. Legenda Colorada na to ovšem potřebovala o 34 utkání méně a je stále před Voráčkem, protože má na kontě o 153 gólů více. Je ale celkem jasné, že v následujících zápasech Voráček svého krajana přeskočí. 

V počtu asistencí (583) je kladenský rodák již na třetím místě. Pro něj nejspíše nedosažitelný je bodový příděl Patrika Eliáše na druhém místě, který v kariéře zaznamenal 1025 kanadských bodů. Jágr jich má 1921.

Související obsah

​V budoucnu by mohl Voráčka ohrozit už jen snad David Pastrňák, který má ve svém mladém věku již 514 kanadských bodů a drží si statistiku bodu na jeden zápas. Zajímavé je, že v počtu vstřelených branek je Voráček až na 18. místě mezi českými hráči. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události