Hokej

Děsivé chvíle při hokejovém utkání. Hráče Přerova zranila hozená petarda

Děsivé chvíle při hokejovém utkání. Hráče Přerova zranila hozená petarda
Fanoušci hokejové Třebíče - ilustrační foto | Zdroj: Tomáš Blažek / MAFRA / Profimedia

Hrozivá událost se stala během hokejového zápasu mezi Třebíčí a Přerovem. V utkání Chance ligy byl totiž zraněn hostující útočník Rok Macuh, kterého zasáhla petarda hozená domácím fanouškem.

Incident se odehrál v 50. minutě hokejového zápasu. HC Horácká Slavia Třebíč vedla 3:0, když na trestnou lavici zamířil slovinský hokejista Rok Macuh. Následně ale také přiletěla petarda z domácího sektoru, která vybouchla jen těsně vedle útočníka Přerova. 

Macuh se okamžitě skácel na zem a musel být ošetřen, pak zamířil do kabiny. Zápas musel být na několik minut přerušen. "Totožnost pachatele byla zjištěna, avšak utekl ze stadionu. Po zajištění bezpečnosti ze strany pořadatelů bylo utkání dohráno. Přerovští nechtěli po tomto incidentu pokračovat, avšak po komunikaci mezi rozhodčími a trenéry se na led vrátili," píše se v oficiálním zápise po utkání. 

"Útočník Rok Macuh se po zásahu petardou a obrovské detonaci, kterou ještě umocnily stísněné prostory na trestné lavici, skácel k zemi. Po rychlém poskytnutí první pomoci zamířil do kabiny a následně byl se zraněním sluchu a velkou bolestí hlavy převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," doplnil informaci o zdravotním stavu slovinského hráče klub HC Zubr Přerov. 

Fanoušci Třebíče se po zápase přišli omluvit hostujícím hráčům z Přerova přímo do kabin. K situaci se vyjádřil také marketingový manažer Horácké Slavie Třebíč Daniel Šlapák. "Ve spolupráci s policií pracujeme na vyšetření incidentu. Na stadionu máme dostupnou techniku, která pomůže k odhalení viníka, i když z tipů některých diváků a ochranky už asi víme, kdo pyrotechniku použil," napsal na sociálních sítích

Související obsah

"To, co se stalo, ke sportu absolutně nepatří. Všichni se od toho jednoznačně distancujeme. Vážíme si každého fanouška, avšak takový člověk do hlediště v žádném případě nepatří. Doufáme, že už se na našem stadionu neobjeví," prohlásil po utkání třebíčský asistent Jaroslav Barvíř.

Český hokej už ví, kdo se stane generálním manažerem reprezentace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události