Motorsport

Závody EuroNASCAR jdou do finiše. Kdo nakonec získá titul?

Závody EuroNASCAR jdou do finiše. Kdo nakonec získá titul?
Závody EuroNASCAR | Zdroj: NASCAR Whelen Euro Series

Už tento víkend vyvrcholí závodní série EuroNASCAR. Na chorvatské trati Grobnik se bude během soboty a neděle rozdávat dvojnásobný počet bodů, a dají se tak očekávat ještě změny na předních příčkách. Šanci na výhru má i český závodník Martin Doubek.

V EuroNASCAR PRO bude o celkové vítězství usilovat Alon Day, který je dva závody před koncem lídrem šampionátu. Má však pouze šestibodový náskok na Itala Ercoliho. Ten ovládl oba závody v Belgii a poskočil ze sedmého místa až na druhé. 

Šanci na výhru ale mají i další závodníci, například Švéd Graff, který je na třetím místě, ztrácí pouze osm bodů. Bez šance není ani další Ital Rocca, jenž je čtvrtý. Na lídra ztrácí 21 bodů. 

V kategorii EuroNASCAR 2 stále drží vedoucí pozici Alberto Naska. Italovi se ale v posledních závodech v Belgii moc nedařilo, a jeho náskok se tak ztenčil. Aktuálně má Naska k dobru pouze 13 bodů na druhého Liama Hezemanse, který naopak oba závody v Belgii vyhrál. 

Související obsah

Na třetím místě je pak týmový kolega Hezemanse Martin Doubek, který je stále obhájcem titulu z minulé sezony. Český jezdec z týmu Hendriks Motorsport ztrácí 50 bodů. Na trati v Chorvatsku by tak k obhajobě potřeboval zázrak. 

Závody na trati Grobnik se uskuteční 29. a 30. října a vy je můžete sledovat na Voyo, TN.cz a Nova.cz. 

Sobota

EuroNASCAR PRO 13:25–14:30

EuroNASCAR 2 16:25–17:25

Neděle

EuroNASCAR 2 10:25–11:20

EuroNASCAR Pro 14:25–15:30

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události