Hokej

S kariérou se loučí známý brankář. Nejvíce zářil v dresu Minnesoty

S kariérou se loučí známý brankář. Nejvíce zářil v dresu Minnesoty
Devan Dubnyk v dresu Minnesoty | Zdroj: Profimedia.cz

Ve věku 36 let končí svou bohatou hokejovou kariéru kanadský brankář Devan Dubnyk. Držitel Bill Masterton Trophy pro mimořádný přínos hokeji a vítěz juniorského šampionátu zářil především v dresu Minnesoty, kde úspěšně restartoval svou kariéru.

Kanadský brankář byl do ligy draftován v roce 2004, ale debut v nejlepší lize světa si odbyl až v ročníku 2009/10. Za Oilers chytal celkem pět sezon, než se přes Nashville a Arizonu dostal do životního angažmá. 

V Minnesotě byl jedním z nejlepších brankářů své doby a několikrát pomohl k postupu do play-off. V sezoně 2014/15 dostal dokonce prestižní Bill Masterton Trophy za mimořádný přínos hokeji. Z jeho pozice to bylo kvůli úspěšnému restartování kariéry. 

Související obsah

Dubnyk byl vyměněn v ročníku 2020/21, kde si zahrál za San Jose a Colorado. Naposledy působil vloni na farmě Caroliny. Odchytal ale jen čtyři zápasy. V NHL vychytal 253 výher a má na svém kontě 542 startů. 

Jednou byl dokonce finalista na troje pro nejlepšího brankáře celé ligy a dostal se též do druhého nejlepšího týmu celého ročníku. U hokeje zůstane, protože působí jako analytik v televizi. 

Naopak bez přestávky nastupuje v NHL Phil Kessel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události