Motorsport

EuroNASCAR: Hezemans a Day se stali mistry Evropy. Doubek 3. místo neudržel

EuroNASCAR: Hezemans a Day se stali mistry Evropy. Doubek 3. místo neudržel
Liam Hezemans | Zdroj: Profimedia

Letošní sezona EuroNASCAR 2 a EuroNASCAR PRO je u konce. V první kategorii se stal mistrem Evropy Liam Hezemans. Ten se před Alberta Nasku dostal v úplně posledním závodě, který dokázal v Chorvatsku vyhrát. Martin Doubek nakonec celkové třetí místo neudržel, jelikož se před něj dostal Kypřan Tziortzis. V kategorii EuroNASCAR PRO se radoval Alon Day, který si o víkendu dojel pro první a třetí místo. V nedělním závodě mu k titulu mistra Evropy výrazně pomohla i chyba Ercoliho.

Do sobotního závodu EuroNASCAR 2 odstartoval Martin Doubek ze čtvrtého místa. O motivaci měl postaráno, protože měl v celkovém pořadí na čtvrtého Ulysseho Delsauxe náskok pouhý jeden bod. A Vladimiros Tziortzis ze českým závodníkem zaostával o šest bodů. Mladý Kypřan navíc celou kvalifikaci vyhrál. 

Pro první místo si ale v závodě nedojel. Z něj se v sobotu radoval Liam Hezemans, který vyhrál před vedoucím mužem průběžného pořadí Albertem Naskou a právě Tziortzisem. Martin Doubek obhájil své postavení v kvalifikaci a dojel na čtvrtém místě. 

Související obsah

​Před posledním závodem, který se jel v neděli dopoledne, tak byla situace na čele pořádně dramatická. Naska měl na první místo před Hezemansem náskok pouhých třech bodů a Tziortzis za Doubkem zaostával o čtyři body. Kvalifikace dopadla stejně jako v sobotu, a tak Doubka čekala velká výzva, aby Kypřana porazil. Hned po startu se ale Doubek propadl o jednu pozici, když jej předjel De Groot. Na této pozici také Doubek závod dokončil. 

Z vítězství se opět radoval Hezemans. Ten se díky tomu stal i vítězem celého šampionátu, jelikož Naska dojel až třetí. Tziortzis obsadil v neděli druhé místo, a tak v konečném součtu Doubka předstihl. 

Zdaleka o ničem nebylo před víkendem rozhodnuto ani v EuroNASCAR PRO. Alon Day měl na své konkurenty Ercoliho a Graffa náskok šest, respektive osm bodů. Kvalifikace do sobotního závodu mu ale vyšla nejlépe. Ercoli startoval ze třetího místa, Graff vyjel až šestnáctý.​

Související obsah

V samotném závodě se sice Graff posunul o sedm příček, ale na Daye a Ercoliho to pochopitelně nestačilo. Prvně jmenovaný celý závod vyhrál. Martin Doubek závod dokončil na 22. pozici.

V lepší pozici byl Day i v neděli, kdy do závodu vyjel na druhém místě a Ercoli na čtvrtém. Po startu se ale Day propadl až na páté místo, což vyhovovalo především Ercolimu, jenž se vyhoupl na druhé místo. Italský závodník tak byl ve velmi dobré pozici v boji o mistra Evropy. Tři kola před koncem ale udělal osudnou chybu. Při pokusu o předjetí se dostal do hodin a zůstal mimo trať. 

Kvůli tomu se tak propadl až na 14. místo, a tak si Day mohl v klidu dojet pro umístění zajišťující ovládnutí celého šampionátu. Tím bylo nakonec třetí místo. Závod velmi dobře vyšel i Doubkovi, který dojel čtvrtý. V konečném pořadí mu tak patří sedmé místo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události