Tenis

Favoritky na úvod Turnaje mistryň prohrály, padly Jabeurová i Pegulaová

Favoritky na úvod Turnaje mistryň prohrály, padly Jabeurová i Pegulaová
Tenistka Ons Jabeurová | Zdroj: Profimedia.cz

Tenisový Turnaj mistryň odstartoval i v singlu a na úvod nabídl dva velmi vyrovnané zápasy. Ve skupině Nancy Richeyové proti sobě nastoupily světová dvojka Jabeurová a sedmička Sabalenková, které musely absolvovat tři sety, aby se rozhodlo o vítězce. Nakonec se radovala Běloruska. Zápas mezi Jessicou Pegulaovou a Marií Sakkariovou pak opanovala ve dvou setech sedmadvacetiletá Řekyně.

České deblistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vstoupily do Turnaje mistryň na jedničku a po nich odstartovaly i zápasy v singlu, které měly na programu první dva duely skupiny Nancy Richeové. 

Světová dvojka Ons Jabeurová narazila na Arynu Sabalenkovou a tuhá bitva si vyžádala dokonce tři sety. Tunisanka sice první sadu opanovala 6:3, poté ale padla v tiebreaku a Běloruska vyrovnala. O vítězce tak musel rozhodnout třetí set. V něm Sabalenková vedla už 3:0, soupeřka však dokázala srovnat krok. Za stavu 5:5 jí ale došly síly a prohrála 5:7 a celý zápas 1:2. 

Papírová favoritka padla i v duelu mezi domácí Američankou Pegulaovou a Řekyní Sakkariovou. Třetí hráčka světového žebříčku nedokázala najít recept na dobré údery své protivnice a prohrála oba tiebreaky. Musela se tak smířit s porážkou 0:2. Skupinu tak po prvním zápase vede právě Sakkariová před Sabalenkovou. 

Související obsah

​Už dnes večer se rozehrají i utkání ve skupině Tracy Austinové. Vládkyně světového žebříčku Iga Šwiateková změří síly s Kasatkinovou a Gauffová vyzve Garciaovou. 

Výsledky turnaje mistryň:

O. Jabeurová – A. Sabalenková 1:2 (6:3, 6:7, 7:5)

J. Pegulaová – M. Sakkariová 0:2 (6:7, 6:7)

Turnaj mistryň rozehrály i Češky Siniaková s Krejčíkovou. Druhá jmenovaná hraje ve slušné formě, nedávno opanovala turnaj v Tallinnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události