Fotbal

Bohemka podává protest na rozhodčího. Derby prý bylo řízeno tendenčně

Bohemka podává protest na rozhodčího. Derby prý bylo řízeno tendenčně
Sudí Tomáš Klíma v obležení fotbalistů Bohemians | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Vedení Bohemians Praha se v pondělí zabývalo výkonem sudího Tomáše Klímy z derby se Slavií. A po přezkoumání sporných situací se vedení vršovického celku rozhodlo podat oficiální protest.

Bohemians se nelíbí pět rozhodnutí rozhodčího Klímy, která z jejich pohledu považují za velmi hrubé chyby a zásadně se tím ovlivnil vývoj utkání. Podle vedení klokanů šlo o tendenčně řízený zápas v neprospěch Bohemians.

A o jaké momenty Bohemce jde? Ve 23. minutě byl podle oficiálního vyjádření domácí hráč Prekop v pokutovém území zezadu nakopnut slávistou Hromadou. Sudí Klíma podle celku z Ďolíčku chybně nenařídil pokutový kop, a to ani po intervenci VAR.

Další sporný moment přišel ve 27. minutě, kdy podle vyjádření sudí Klíma chybně nařídil pokutový kop ve prospěch Slavie s tím, že domácí Křapka podrazil ve vápně hostujícího Jurečku. Hlavní rozhodčí byl opět přivolán k videu, ale ani nyní své rozhodnutí nezměnil, a sešívaní tak šli po penaltě do vedení.

"Z našeho pohledu hráč Jurečka svedl s hráčem Křapkou souboj rameno na rameno, po kterém teatrálně spadl ve snaze obelstít hlavního rozhodčího a vynutit si výhodu v podobě pokutového kopu. Rozhodčí Klíma i přes možnost situaci opětovně zkontrolovat své rozhodnutí nezměnil," stojí v oficiálním protestu Bohemians.

Související obsah

​Další chyba podle pražského celku přišla ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, kdy byl údajně nesprávně neodpískán pokutový kop ve prospěch domácích po ruce Ousoua. "Hráč Ousou zahrál rukou v nepřirozené poloze, čímž zvětšil objem vlastního těla," píše vedení Bohemians.

V 79. minutě šla Slavia do vedení 4:1, ale zde se podle Bohemky jednalo o ofsajd Lingra, jenž se aktivně zapojil do hry, a provinil se tak proti pravidlům. Asistent rozhodčího Jiří Kříž ale praporek nezvedl. Jako poslední se vedení klokanů podivuje nad nastavením prvního poločasu, které bylo čtyři minuty, ale podle jejich záznamů způsobily tři sporné situace prodlevu 8 minut a 47 sekund.

"Ať už dojde Komise rozhodčích FAČR k závěru, že pochybil hlavní rozhodčí Klíma či VAR Berka, na kterého jsme po utkání 13. kola FORTUNA:LIGY Mladá Boleslav – Bohemians protest nepodávali, přestože se v utkání dopustil hrubých chyb v neprospěch našeho mužstva, v žádném případě si nepřejeme, aby byli rozhodčí Tomáš Klíma a Ondřej Berka v budoucnosti nominováni na jakékoliv utkání Bohemians. V profesionální soutěži považujeme zejména u rozhodčího Klímy takovéto hrubé chyby za nepřijatelné zejména s ohledem na jeho působení na mezinárodní listině rozhodčích FIFA," píše se v závěru protestu.

Komise rozhodčích FAČR už vydala oficiální stanovisko. Podle ní sudí Klíma chyboval pouze v jednom jediném momentu. Konkrétně ve 27. minutě, kdy byla ve prospěch Slavie nařízena penalta. "Rozhodnutí bylo ve srovnání s předchozí situací nekonzistentní, rozhodčí nařídil pokutový kop chybně," píše se v komuniké. Ostatní rozhodnutí rozhodčích byla podle komise správná.

Rozhodčí chybují i v italské Serii A, v tomto případě sudí poškodil AC Milán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události