Fotbal

Xavi: Na vítězství jsme se natrápili. Plzeň nelze srovnat s týmy v LaLize

Xavi: Na vítězství jsme se natrápili. Plzeň nelze srovnat s týmy v LaLize
Xavi - trenér FC Barcelona | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Plzeň zakončila působení v Lize mistrů nejlepším výkonem. Místy dokázala pořádně potrápit obranu slavné Barcelony a působení ve skupině smrti zakončila důstojnou prohrou 2:4. Katalánci si z Doosan Arény sice odváží tři body, jejich trenér ovšem přiznal, že se jeho svěřenci natrápili.

"Je to Liga mistrů, vždy je těžké vyhrát zápas, o to víc, když hrajete venku. Dnes to bylo těžké vítězství," shrnul Xavi pro Televizi Nova po výhře 4:2. 

Barcelona podle očekávání určovala tempo hry a po většinu hrací doby držela míč na svých kopačkách, statistiku střel na bránu ale ovládli Západočeši (8:7). Lodivod Katalánců přiznal, že se jeho svěřenci místy natrápili. "Plzeň hrála dobře, hodně útočila, hrála přes dlouhé míče, bylo hodně rohových kopů, takže jsme trpěli. Ale vyhráli jsme a máme ty 3 důležité body. Sice nepostupujeme, ale jsou důležité pro naše sebevědomí," ocenil Xavi výkon českého mistra.

Související obsah

​Xavi při otázce na klíčové faktory zápasu ocenil i plzeňskou defenzivu: "Dobře nás bránili a hráli dobře jeden na jednoho". To s výkonem své zadní řady tak spokojený nebyl: "Dnes jsme udělali hodně změn v sestavě a ano, trpěli jsme. V obraně jsme toho povolili až moc."

Po zápase čelil výzvě porovnat Plzeň s týmy ze španělské ligy. To byl úkol nadmíru obtížný, a to hlavně kvůli naprosto odlišnému stylu plzeňské hry. "Je těžké to porovnat (Plzeň a týmy z LaLigy). Plzeň hraje hodně přímočaře, hraje to přes dlouhé míče. Je to těžké, velmi těžké to srovnat," odpovídal trenér na otázku.

Barcelona ve skupině C končí třetí. V milionářské soutěži tedy pro letošek končí, což je i přes postup do Evropské ligy pro katalánský velkoklub zklamání. V domácí soutěži ale válí. V LaLize je druhá, jen bod za úhlavním rivalem z Madridu.

Podívejte se na sestřih zápasu Plzně s Barcelonou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události