APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Místo oslav přišel pláč v šatně. Rozhodčí obrovskou chybou potopil dorostence

Místo oslav přišel pláč v šatně. Rozhodčí obrovskou chybou potopil dorostence
Fotbal - ilustrační fotografie | Zdroj: profimedia.cz

K nebývalému momentu došlo v utkání první ligy mladšího dorostu mezi Popradem a Pohronií. Na svědomí ho má rozhodčí Rastislav Olejár, který nechal pokračovat ve hře ve chvíli, kdy se jeden z týmu radoval v zámezí ze vstřelené branky.

Mladí fotbalisté Popradu se po vstřelení gólu v euforii vydali k rohovému praporku, aby branku oslavili. Jenže v tu chvíli sudí nechal nepochopitelně pokračovat ve hře. Pohronie toho využilo, rychle rozehrálo a vzápětí se řítila v jedenácti hráčích na osamoceného brankáře, který se jako jediný oslav nezúčastnil. 

Výsledkem byl rychlý gól i na druhé straně a srovnání na 1:1. "Hráči měli z gólu velkou radost, vyběhli až za rohový praporek. Nevím, jak je to v pravidlech, ale rozhodčí nechal z nepochopitelného důvodu hráče soupeře rozehrát. Bez toho, aby dal nějaký pokyn našim chlapcům. Nebo je aspoň upozornil," divil se pro Sportnet trenér Popradu U16 Jozef Štofko.

Pohronie navíc nakonec výsledek otočilo a vyhrálo 2:1. "Že jsme prohráli, je jedna věc. To, že chlapci v šatně brečeli, však jako trenér nemůžu přijmout," dodal Štofko.

Související obsah

Podle pravidel fotbalu musí být všichni hráči na své polovině hrací plochy s výjimkou hráče provádějícího výkop. V tomto případě se tak nestalo a sudí Olejár pochybil. "Nejdřív jsme si mysleli, že je to nepodařený žert. Když si však rozhodčí začal zapisovat jméno střelce, málem jsme na lavičce padli," vysvětluje kouč dorostenců z Popradu.

"Zda to byla chyba rozhodčího, to musí posoudit jiní. Od toho tam je, aby rozhodoval. Z naší strany bych vyzdvihl kreativitu hráčů a mužstva, jak zareagovalo. Zkusili to a vyšlo to. Byla to vědomá činnost," prohlásil trenér Pohronie U16 Radoslav Vanko.

Sám sudí Rastislav Olejár svou chybu později přiznal. "Jsem si vědom pochybení, bohužel omyl už nemůžu vrátit. Sám si nedokážu vysvětlit důvod, respektive příčinu svého selhání. Jsem připravený nést odpovědnost a budu respektovat trest od komise rozhodčích," promluvil sudí pro Sportnet. 42letý arbitr navíc chystá omluvu. "Postavím se čelem k týmu, který jsem poškodil. Půjdu se klukům omluvit do šatny. Už jsem se na tom domluvil se šéftrenérem mládeže FK Poprad," dodal Olejár. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události