Fotbal

Trapas, nebo sportovní gesto? Rozhodčí v LM si plácnul s hráčem po žluté kartě

V úterním klání fotbalové Ligy mistrů mezi Portem a Atléticem Madrid došlo k nezvyklému momentu. Rozhodčí Daniele Orsato v 42. minutě udělil žlutou kartu hostujícímu Reinildu Mandavovi a následně si s ním kamarádsky plácnul. Ze strany hráče ale patrně nešlo o úmysl a sudí pouze využil nastavené dlaně.

Atléticu Madrid šlo v posledním skupinovém klání o vše. Postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů už uhrát nemohlo, ale stačilo mu získat stejně bodů jako Leverkusen s Bruggami a mohlo hrát alespoň Evropskou ligu. Hráči španělského celku tedy rozhodně nehráli v uvolněné atmosféře.

Proto byla situace z 42. minuty velmi překvapivá. Reinildo Mandava nejprve tvrdě fauloval soupeře a po výhodě, kterou Porto dostalo, viděl od sudího Orsata žlutou kartu a o vteřinu později si s ním plácnul.

Jenže od mozambického hráče patrně nešlo o vstřícné a souhlasné gesto s napomenutím od sudího. Ruku totiž zvedal směrem k oběti svého faulu, což je patrné i z toho, že ruku nechal zvednutou i po plácnutí s Orsatem. Poraněný Otávio dokonce potřeboval ošetření, ale poté zvládl pokračovat ve hře.

Související obsah

​Orsato se díky tomuto momentu stal hitem sociálních sítí. Část fanoušků se rozhodčímu směje, že nepochopil hráčovo gesto, ale jiní se ho zastávají, že prostě využil nastavené ruky. Atlético nakonec důvod k radosti nemělo, protože s Portem prohrálo 1:2 a Leverkusen uhrál bezbrankovou remízu s Bruggami. Do Evropské ligy tak proklouzl německý celek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události