Lední hokej

Nominace na finské hokejové hry. Nechybí kapitán Roman Červenka

Nominace na finské hokejové hry. Nechybí kapitán Roman Červenka
Česká hokejová reprezentace | Zdroj: profimedia.cz

Hokejoví reprezentanti se na první turnaj letošní sezony Euro Hockey Tour podívají do finského Turku. Šanci dostali i dva nováčci David Vitouch a Martin Jandous ze Sparty. V nominaci nechybí ani zkušený Roman Červenka.

Na Karjala Cup 2022 kouč Jalonen, se svými asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem, berou tři brankáře, deset obránců a patnáct útočníků. Hráči se sejdou v pondělí 7. listopadu na přípravném kempu v Českých Budějovicích. Nejvíce hráčů je z domácí soutěže, pět hráčů dorazí ze Švédska, tři ze Švýcarska a další tři z finské nejvyšší soutěže. 

Takhle vypadá nominace na první zápasy české reprezentace v letošní sezoně:

 

První zápas odehrají hokejisté v českobudějovické Budvar aréně ve čtvrtek 10. listopadu od 18:30 proti Švédsku. Další zápasy už národní tým odehraje ve finském Turku, kam se přesune v pátek ráno. V sobotu se postaví domácímu Finsku a v neděli proti Švýcarsku, které nahradilo Rusko.  

Související obsah

Turnaj bude první reprezentační akcí pro Martina Havláta v jeho nové roli generálního manažera národního týmu. Nováčky v A týmu budou také útočník David Vitouch a obránce Martin Jandus ze Sparty. Další turnaje Euro Hockey Tour se odehrají v prosinci ve Švýcarsku a v únoru ve Švédsku. Domácí fanoušci se mohou těšit na tento turnaj na začátku května. 

Po Novém roce se k týmu připojí i Marek Židlický, který je společně s Havlátem novým generálním manažerem:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Lední hokej

Důležité Události