Fotbal

Hádky mezi fanoušky Sparty před klíčovým zápasem. Ultras vyhlásili bojkot

Hádky mezi fanoušky Sparty před klíčovým zápasem. Ultras vyhlásili bojkot
Fanoušci fotbalové Sparty ve finále MOL Cupu. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisty Sparty čeká v sobotu velmi důležitý ligový duel na hřišti Plzně. Ve Štruncových sadech se ale nebudou moci spolehnout na podporu svých fanoušků. Ultras pražského celku na facebooku vyhlásili, že v Plzni se nebude fandit a nebudou ani vyvěšeny vlajky. Část bojkotu by se měla přenést i do dalších zápasů.

"Info k zápasu v Plzni: Tento zápas bude bez fandění a věšení vlajek v sektoru. Do odvolání se nebude používat chorál Sparta Praha Šampion na domácích a venkovních zápasech," napsal oficiální profil Ultras Sparta na své facebookové stránky.

Spartě se v říjnu dařilo, když si připsala tři ligové výhry a poté si zastřílela i v poháru s Domažlicemi. Jenže poté přišlo derby se Slavií, které sešívaní rozhodli čtyřmi góly v prvním poločasu, a fanouškům Sparty očividně došla trpělivost. Jenže ne všichni s rozhodnutím Ultras souhlasí.

"Nesouhlas. Fandit se musí, i když – nebo spíš právě proto – že se nedaří," okomentoval příspěvek jeden z fanoušků. "Nechápu, fakt ne... Když Sparťan, tak v dobrém i zlém," přidala se další z fanynek. "A proč teda na ten fotbal někdo jede když se nemůže fandit? Co je to za blbost? To jako když někdo bude fandit a zařve 'Sparta do toho' tak dostane do huby nebo co?" ptá se další z příznivců letenského klubu.

Související obsah

​Příspěvek ovšem komentovali i příznivci tohoto rozhodnutí. "To brzy, naprosto souhlasím," napsal jeden z nich. "Když přestanou lidi chodit, třeba to někomu konečně dojde, že takhle to nejde dál," přidal se další.

Sparta má od letošní sezony nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události