Další sporty

Karate upřednostnila před tenisem, nyní má stříbro z MS. Teď sní o olympiádě

Dvacetiletá česká karatistka Martina Šáchová slaví obrovský úspěch. Z tureckého města Konya, kde se konalo mistrovství světa juniorů, přivezla stříbrnou medaili. V náročném eliminačním pavouku vyřadila například úřadující seniorskou mistryni Evropy ze Srbska, ve finále nestačila na zápasnici z Japonska. V pátek byla sympatická karatistka hostem novácké Snídaně.

Závodnice TJ Karate České Budějovice startovala na mistrovství světa v kategorii žen U21 (18-21 let) v kumite (zápas) ve váze +68 kilogramů a nakonec si z tureckého města odvezla cennou stříbrnou medaili. Po cestě do finále zdolala i srbskou mistryni Evropy. 

Pro juniorskou medailistku to ale nebyl nejtěžší zápas, nejvíce zabrat ji dala soupeřka z Černé Hory. "Dlouhodobě se s ní potkávám a ty zápasy jsou těžké. Jak jsem ten zápas zvládla, tak jsem se cítila více sebejistě do dalšího duelu právě se zápasnicí ze Srbska. S tou jsem šla do boje vůbec poprvé," vysvětlovala svou cestu turnajem.

Martinu Šáchovou poté po úspěchu v domovském klubu vítaly desítky dětí, které emotivně vyřvávaly jméno stříbrné medailistky. Nechybělo málo a došlo k slzám. "Bylo to hodně dojemné a vůbec jsem to nečekala. Měla jsem tam i rodiče, což bylo o to dojemnější," řekla ve Snídani Šáchová.

Související obsah

A to si v dětství Šáchová vybírala mezi tenisem a karate a dojížděním do Českých Budějovic či do Písku. "Vybrala jsem si karate, protože zázemí je opravdu skvělé. Tenis je více individuální. Karate je sice také individuální, ale na trénincích to vnímám jako týmový sport," řekla Šáchová.

A jaké jsou další plány české zápasnice? "Letošní sezona byla opravdu náročná. Martina totiž soutěží v kategorii juniorek i seniorek," naznačoval její trenér Miroslav Hýsek. "Dohodli jsme se, že tento měsíc pojedeme v klidnějším tempu, protože si to Marťa zaslouží," dodal trenér českobudějovické karatistky. 

Šáchová touží po olympijských hrách, ale karate z programu prestižní akce vypadlo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události