Bayern přetlačil Herthu a je první. Dortmund ovládl derby s Bochumí

Bayern Mnichov vedl na půdě Herthy Berlín již 3:0, ale nakonec se bál o tři body. Výhru 3:2 řídil dvougólový Choupo-Moting a Mnichovští se dostali na průběžné první místo. Dortmundu se díky dvěma brankám talentovaného Moukoka povedlo porazit v derby Bochum 3:0.

Dortmund do derby s Bochumí vstoupil velmi dobře a již v osmé minutě vedl. Youssoufa Moukoka se dostal k míči a zpoza vápna se dostal k úžasné střele, která s pomocí břevna skončila v brance hostů. O čtyři minuty později se kopala penalta po faulu na Malena, kterou proměnil Reyna.

Bochum snížila ve 28. minutě, ale po komunikaci s VARem byl gól nakonec odvolán. Philipp Hofmann totiž přijímal přihrávku v jasném ofsajdovém postavení, takže se jeho následný zásah nepočítal. V závěru prvního poločasu se trefil ještě jednou Moukoko, který přehodil vyběhnutého brankáře Riemanna.

Hosté mohli snížit hned na startu druhého poločasu, Osei-Tutu už prostřelil brankáře Kobela, ale míč nakonec skončil na tyčce. Před hodinou hry mohl zkompletovat hattrick Moukoko, ale ve vápně mířil jen těsně vedle branky.

Bayern se představil v hlavním městě, kde hrál s tamní Herthou. Už ve 12. minutě se trefil skvěle hrající Jamal Musiala, který se ve vápně prosadil střelou k levé tyčce. V rozmezí dvou minut se pak v závěru první půle dvakrát prosadil Eric Choupo-Moting.

Domácí to ale nevzdali a do konce poločasu ještě snížili na rozdíl jediné branky. Nejdříve se ve vápně prosadil Dodi Lukebakio, v poslední minutě základní hrací doby proměnil pokutový kop Davie Selke. Bayern odskočil na startu druhého poločasu, ale pískal se nakonec ofsajd.

Druhý poločas už vyrovnání ani zvýšení skóre nenabídl, a tak Bavorové získali velmi cenné body, ale měli namále.

13. kolo Bundesligy:

FC Augsburg – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)
Branky: 1. Berisha – 13. Rode, 64. Knauff

Borussia Dortmund – VfL Bochum 3:0 (3:0)
Branky: 8. Moukoko, 12. Reyna (pen.), 45+2. Moukoko

Hertha BSC – Bayern Mnichov
Branky: 40. Lukebakio, 45. Selke (pen.) – 12. Musiala, 37. Choupo-Moting, 38. Choupo-Moting

TSG 1899 Hoffenheim – RB Lipsko 1:3 (0:1)
Branky: 50. Rutter – 17. Nkunku, 57. Nkunku, 69. Olmo

1. FSV Mohuč 05 – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)
Branky: 33. Wimmer, 70. Arnold, 84. Baku

Werder Brémy – FC Schalke 04  2:1 (1:0)

Branky: 30. Füllkrug (Weiser), 76. Ducksch (Weiser) – 89. Drexler (Polter)