Poškodil rozhodčí Spartu? Chorý hlavou prudce udeřil protihráče. Komise trestala

Tomáš Chorý | Zdroj: Profimedia

Utkání mezi Spartou a Plzní slibovalo pořádně vyhrocenou podívanou. V závěru prvního poločasu ale došlo ve vápně Sparty k dost kontroverznímu momentu, kdy Tomáš Chorý hlavou prudce zasáhl obličej obránce pražského týmu Asgera Sorensena bez možnosti hrát balon. Jeho pohyb navíc mohl napovídat, že se jednalo o úmysl. Rozhodčí Černý mu ale nakonec nedal ani žlutou kartu. Komise rozhodčích ihned rozhodla o potrestání videorozhodčího Pavla Fraňka.

O sporné situace není v letošním ročníku Fortuna ligy nouze, a to přesto, že je na utkáních přítomný videorozhodčí. Nejinak tomu je i v utkání mezi Viktorií Plzeň a Spartou. V první minutě nastavení přilétl míč do pokutového území Sparty, kde byli ve vzájemném souboji Asger Sorensen a Tomáš Chorý.

Oba hráči se vzájemně přidržovali a plzeňský útočník se hlavou ohnal, čímž zasáhl obličej obránce Sparty. Oba zúčastnění se následně s bolestivou grimasou skáceli k zemi. Celou situaci okamžitě zkoumal rozhodčí u videa, kterými byli Pavel Franěk a Jiří Pečenka. Hlavnímu rozhodčími Daliboru Černému ale dali znamení, že k porušení pravidel nedošlo, a tak se hrálo dál v plném počtu hráčů na hřišti. Tomáš Chorý nedostal za tento nešetrný zákrok ani žlutou kartu.

K celé situace se po utkání vyjádřila i Komise rozhodčích FAČR. "Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR. VAR Pavel Franěk byl stažen ze zítřejší nominace a tato hrubá chyba se významně projeví i v jeho budoucích nominacích na utkání."

Po prvním poločase hrála Viktoria Plzeň se Spartou 0:0. V 82. minutě ale rozhodl gólem po rohu kapitán David Pavelka a Letenští zvítězili v Plzni po dlouhých jedenácti letech.