Fotbal

Slzy, potlesk vestoje a velké emoce. Piqué se rozloučil s kariérou

V týdnu obránce Gerard Piqué oznámil konec kariéry a v sobotu jedna z ikon nejen fotbalové Barcelony posledních dvou dekád odehrála poslední utkání v kariéře. Barcelonský rodák se loučil v slzách a dočkal se také potlesku vestoje. Celý moment byl nejen pro něj velmi emotivní.

Vše se stalo na konci 83. minuty utkání mezi Barcelonou a Almerií. Trenér Xavi dopřál svému dlouholetému spoluhráči jeden poslední potlesk a vystřídal jej. Piqué se objal se spoluhráči, rozhodčím a následně i svým trenérem, který měl na krajíčku. 

Celý Camp Nou pak pětatřicetiletému hráči aplaudoval, ale to hlavní se stalo až po zápase. Nejdříve jej jeho spoluhráči házeli do vzduchu, následně Piqué obešel celé hřiště stále zaplněného stadionu a všem děkoval. Poté si prohlédl na obrazovce stadionu momenty své kariéry v katalánském mužstvu. 

Související obsah

Největší emoce přišly, když Piqué promlouval k fanouškům a uprostřed věty se kvůli slzám ve svých očí musel na chvilku odmlčet, a to byla voda pro fanoušky, kteří toto gesto potleskem ocenili. "Když něco milujete, tak je těžké to opustit," řekl Piqué předtím, než mu vyhrkly slzy.

​Piqué je rodákem z Barcelony a katalánský klub pro něj znamená hodně. "Zanechává po sobě neuvěřitelný odkaz. Hrát za Barcelonu pro něj znamená více než pro kohokoli jiného. Bude nám moc chybět," řekl po zápase jeho dlouholetý parťák Sergio Busquets.

Barca španělského středního obránce vychovala, ale svou profesionální kariéru načal v Manchesteru United, kam přestoupil jako sedmnáctiletý. Za Red Devils odehrál 23 utkání a po čtyřech letech se vracel domů, kde se stal jedním z nejlepších hráčů historie slavného klubu. 

Související obsah

Za Katalánce odehrál 616 zápasů, vstřelil 53 branek a přidal 15 asistencí. Ve svém domovském klubu strávil 14 let, stal se osmkrát mistrem Španělska a třikrát vyhrál Ligu mistrů. S národním týmem se stal v roce 2010 mistrem světa. Trofejí má ale desítky. 

"Vždycky jsem říkal, že po Barceloně už nebude žádný další tým, a tak to zůstane," pronesl ve čtvrtek Gerard Piqué v rozlučkovém videu na svém instagramu, kde oznamoval konec kariéry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události