Neymar dovedl PSG k dalším třem bodům. Marseille si spravilo chuť po krachu v Evropě

Fotbalisté PSG zvládli těžký duel na hřišti Lorentu, který porazili 2:1. Vítězný gól vstřelil v 81. minutě Danilo. Tým z hlavního města si tak upevnil první místo v tabulce, kdy má náskok na Lens pět bodů. Večer si spravilo chuť po neúspěchu v Evropě Marseille, které porazilo Lyon těsně 1:0.

Fotbalisté PSG jako již tradičně vévodí tabulce Ligue 1. Své postavení si mohli upevnit na hřišti Lorientu, který měl sezonu rozjetou skvěle, ale v posledních třech zápasech ztratil body, ale i tak stále držel čtvrtou příčku.

Roli favorita začali hosté plnit už v první desetiminutovce. Nejdříve sice Neymara vychytal Yvon Mvogo, ale o dvě minuty později spáchal švýcarský brankář velkou chybu, když přihrál přesně na nohu Neymara, který po kombinaci se spoluhráčem neměl problém zakončit do prázdné branky. Své vedení mohlo PSG navýšit po půlhodině hry, ale Ramosovu hlavičku vychytal gólman domácích.

​Svoji šanci si v prvním poločase vytvořil také Lorient, ale Julien Ponceau z výhodné pozice trestuhodně přestřelil. Před přestávkou ještě zahrozili hosté, kteří podnikli rychlý protiútok, ale nedokázali zakončit přesně. Po přestávce se už ale domácí osmělili poněkud více. Temer Igobor Moffi si v 54. minutě naběhl mezi obránce a následně tvrdou ranou prostřelil Donnarummu. O čtyři minuty později mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale autor prvního gólu trefil pouze břevno.

Nakonec se ale hostě dočkali vítězného gólu. V 81. minutě rozehrál rohový kop Neymar, kde hlavou přesně zakončil Danilo Pereira. PSG se tak radovalo z cenného vítězství 2:1.

V neděli večer se ve Francii odehrál i prestižní zápas mezi Marseille a Lyonem. Domácí musel skousávat velké zklamání po vyřazení z evropských pohárů, kdy v základní skupině Ligy mistrů skončili na posledním místě.

​Ve 43. minutě se Marseille dostala do vedení zásluhou Samuela Gigota, který se prosadil hlavou z malého vápna. Hosté mohli ještě do konce prvního poločasu srovnat, když Caqueret ve druhé minutě nastavení zahrál velmi povedený přímý kop, ale López bravurně zasáhl.

Ve druhém poločase mohl po hodině hry srovnat Ekambi, ale López byl na brankové čáře pozorný. O chvíli později neuspěl ani Lacazette. Definitivní pojistku na výhru Marseille mohl dát střídající Guendouzi v 88. minutě, jenže Lopese nepřekonal. A když ve druhé minutě nastavení neuspěl ani mladý Cherki, bylo o výhře domácích rozhodnuto.