MMA

Romové mají pro bojové sporty talent, ale chybí jim disciplína, říká Sivák

Dalším hostem K. O. magazínu byl český kickboxer romského původu Václav Sivák. V rozhovoru s moderátorem Matoušem Rajmontem prozradil, proč nejsou Romové v bojových sportech tak úspěšní, ačkoliv k tomu mají předpoklady. A poodhalil i svou jemnější stránku.

Neporažený kickboxer je ověnčený úspěchy, a to i přesto, že je mu teprve 23 let. Už loni dokázal vybojovat světový titul WAKO PRO. A to i přesto, že pochází z komunity, ve které takto úspěšní bojovníci spíše nejsou. "Romové jsou v tomto sportu nadaní, ale chybí jim disciplína, která je klíčem," myslí si Sivák.

"Těm klukům to ale nevyčítám, protože před pěti až deseti lety byly bojové sporty vyhaslé. Že nemají disciplínu, to nebyla jenom jejich chyba, nebylo na to zázemí. Beru to podle sebe. Kdybych hodně trénoval a nic se mi nevracelo, asi bych to vzdal. Nám zápasníkům tohle pomáhá. Nyní se dokážu tímto sportem naplno uživit a motivuje mě to. Proč bych toho nechával?" tvrdí ostravský kickboxer.

Disciplína je věc, kterou Sivákovi vštípil jeho otec, který jej k bojovým sportům vedl. "Mám ji z 80 procent díky tátovi, a navíc je ve mně něco, co mě pořád žene dopředu. Někdy to bylo těžké, jezdil jsem do Prahy vlakem, na který jsem ani neměl peníze. Spával jsem tady u strýce," vzpomíná bojovník. "Sice jsem měl podporu táty, ale on v 6 ráno zmizel do práce a já se musel dokopat k tréninku sám. Nebyl u mě celý den, aby mi říkal, co mám dělat," doplňuje.

Související obsah

K výhrám ho motivuje být nejen úspěšný, ale také bohatý. "Pocházím z normálních poměrů, ale vždy jsem měl hlad po penězích. Viděl jsem pěkná auta i velké peníze a chtěl jsem to také. Proto jsem dřel," povídá Sivák, který neplánuje zápasit příliš dlouho. "Vždy bylo mým snem být v mladém věku co nejúspěšnější a ve 30 ukončit kariéru," překvapuje bijec.

Kromě zápasení se věnuje také tanci a hudbě. "Klidně bych šel do tanečního pořadu, nebojím se toho. Mám malou sestru, která je mistryně světa v latinskoamerickém tanci. Máme to v rodině. Hudbu miluji, před zápasem nebo na tréninku bych si to bez ní neuměl představit," poodhaluje Sivák i svou jemnější stránku. "Umím být impulzivní, hodně lidí mi říká, že jsem psychopat. Jinak jsem ale milý a hodný, nemám důvod být v životě agresivní," usmívá se.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události