Fotbal

MS se blíží. Brazílie zveřejnila nominaci. Do kdy si musí vybrat ostatní týmy?

MS se blíží. Brazílie zveřejnila nominaci. Do kdy si musí vybrat ostatní týmy?
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru je za rohem. První zápas mezi Katarem a Ekvádorem se odehraje 20. listopadu. Většina národních týmů už zveřejnila předběžnou nominaci hráčů. Brazílie odtajnila svůj finální výběr hráčů už dnes a nechybí v něm největší hvězdy včetně Neymara.

První zápas letošního mistrovství světa ve fotbale se blíží a všechny už zajímá, kteří hráči se na trávnících v Kataru objeví. Každý národní tým může mít nejvýše 26 hráčů na soupisce. Nejprve mohou trenéři vybrat až 55 hráčů do předběžné nominace. Tu už většina týmů zveřejnila.

Během listopadu se budou muset trenéři rozhodnout, koho si ponechají v kádru pro světový šampionát, a se zbytkem hráčů se musí rozloučit. Na soupisce pro světový šampionát může být napsáno 23 až 26 jmen. Alespoň tři hráči z výběru musí být brankáři. Závěrečná nominace musí být poslána do 21 hodin v pondělí 14. listopadu na asociaci FIFA.

Související obsah

​Po oficiálním termínu odevzdání soupisek už není možné dělat změny v nominaci hráčů. Jedinou výjimkou je zranění hráče. V tom případě může být na soupisku doplněn další hráč. Musí se tak stát alespoň 24 hodin před prvním zápasem týmu.

Mnoho národních týmů plánuje zveřejnit finální kádr ještě před oficiálním termínem. V pondělí zveřejnila nominaci Brazílie. Ve výběru jsou samozřejmě největší hvězdy brazilského fotbalu jako Neymar, Vinicius Junior nebo Casemiro. Nechybí ani 39letý Dani Alves, který se na minulé mistrovství nepodíval kvůli zranění. Ve výběru trenéra Titeho je i Richarlison, který je v současné době zraněný. Do začátku šampionátu by snad měl být v pořádku.

Hvězda brazilského týmu Neymar je v dobré formě. Takhle zařídil brankou a asistencí výhru PSG proti Lorientu:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události