Hokej

Reprezentace zahájila přípravu na EHT, pomůže jí i nový videotrenér

Reprezentace zahájila přípravu na EHT, pomůže jí i nový videotrenér
Hokejista Roman Červenka | Zdroj: profimedia.cz

V úterý odstartovala příprava hokejového národního týmu v Českých Budějovicích. Na prvním tréninku chyběl obránce Dominik Mašín, který měl pozitivní test na koronavirus. K týmu se naopak přidal nový videotrenér Fredrik Norrena. První zápas Karjala Cupu se odehraje 10. listopadu v Českých Budějovicích proti Švédsku.

Hokejisté národního týmu se v pondělí sjeli do Českých Budějovic. První trénink je čekal až během úterního dne. Na ledě se objevili všichni hráči kromě Dominika Mašína, ten byl pozitivně testován na koronavirus, a tak musel trénink vynechat. "Ráno šel na druhý PCR test. Pak budeme vědět víc," uvedl trenér Jalonen podle portálu hokej.cz

Součástí týmu jsou i tři nová jména: Martin Jandus s Davidem Vitouchem ze Sparty a také dodatečně povolaný Patrik Poulíček z Pardubic, který nahradil zraněného Jiřího Černocha. Na ledě se objevil i Petr Holík z brněnské Komety, který nahradil zraněného Adama Musila.

Trenér Jalonen přivítal na jihu Čech kromě hráčů také nového člena realizačního týmu. Je jím bývalý brankář Fredrik Norrena. Fin během své kariéry působil i v NHL a s Finskem získal stříbro z olympiády a dvě medaile z mistrovství světa. U českého národního týmu bude působit jako videotrenér. "Frederika znám dlouhou dobu, vedl jsem ho ještě jako trenér, když chytal za TPS. Znám ho tedy dobře. Vezme si u nás na starost oslabení," vysvětluje Jalonen, proč si vybral Norrenu.

Související obsah

​Kapitánem národního týmu bude Roman Červenka. Ten vedl mužstvo s kapitánskou páskou i na posledním mistrovství světa, kde Česko získalo bronzové medaile. Červenka si přivezl ze Švýcarska dobrou formu. V dresu Rapperswilu zaznamenal ve 20 zápasech 26 bodů (4 branky a 22 asistencí) a je nejproduktivnějším hráčem švýcarské nejvyšší soutěže.

První zápas reprezentace odehraje 10. listopadu v Českých Budějovicích proti Švédsku. V pátek se hráči přesunou do finského Turku, kde změří síly s domácím Finskem a také se Švýcarskem. 

Podívejte se, jak Jaroslav Halák neudržel nervy po obdržené brance od Dominika Kubalíka:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události