Fotbal

Princ William ví, že zklamání je součást života díky anglickému fotbalu

Princ William ví, že zklamání je součást života díky anglickému fotbalu
Zdroj: Profimedia

Ve speciální epizodě Game of fives od společnosti Copa90 se sešli princ William a fotbalisté Harry Kane a Declan Rice. Tématem pořadu bylo mentální zdraví, které je zejména u sportovců velmi důležité.

Princ William se dlouhodobě věnuje pomoci lidem s psychickými problémy. Je i spoluzakladatelem organizace Shout, která nabízí nepřetržitou a bezplatnou službu zasílání textových zpráv pro lidi s psychickými problémy.

Sport ho naučil, že zklamání je částí života. William, jako fanoušek Aston Villy, má velmi blízko k fotbalu. V pořadu princ vypráví, jak pro něj byl inspirací bývalý anglický reprezentant Rio Ferdinand, když hrál fotbal ve škole. V mládí také našel při hraní fotbalu hodně kamarádů. William zavzpomínal, jak ve škole hráli na jednom hřišti čtyři zápasy najednou, s přibližně 60 dětmi a s několika míči. Princ také zavtipkoval, že dnes už se na fotbal spíše jen dívá, než že by ho sám hrál.

Související obsah

​Kromě pozitivních zážitků princi přinesl fotbal také mnoho negativních zkušeností. "Vyrovnat se se zklamáním z výsledků anglické reprezentace v minulosti, bylo velmi těžké, protože z velké euforie zbyl jen smutek." Díky fotbalu se William naučil, že zvládání pocitu zklamání, které vám život připraví, je klíčové.

Harry Kane také založil nadaci, která má pomáhat s duševním zdravým. "Mým cílem je, snažit se poskytnout způsoby, jak mluvit o duševním zdraví a pohodě, zejména pro mladší generaci."

Majitel postavil plot uprostřed fotbalového stadionu. Podívejte se, jak to chce fotbalový klub řešit:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události