Bayer s Hložkem opět vyhrál. Král asistencí pomohl ukončit sérii proher

Adam Hložek nastoupil po víkendové úvodní brance v Bundeslize za Leverkusen i ve středu proti Kolínu nad Rýnem. Nyní bod nezapsal, ale mrzet jej to tolik nemuselo. Bayer totiž otočil stav zápasu na půdě Kolína a jeho celek stoupá tabulkou. Alex Král zapsal v Bundeslize první bod, krásnou asistencí pomohl svému Schalke k ukončení série sedmi proher v řadě.

Kolínští se dostali do vedení ve 30. minutě, kdy se prosadil zpoza vápna Benno Schmitz krásnou střelou. O deset minut mohl navýšit vedení obránce Hector, ale jeho rána skončila na brankové konstrukci.

Obrat nastartovali hosté v době, kdy už na hřišti nebyl Adam Hložek. V 65. minutě zahrával přímý kop Nadiem Amiri, který i s přispěním tečujícího obránce srovnal na 1:1. O šest minut později Leverkusen již vedl, Diaby dostal míč před prázdnou branku, kde nastavil nohu a zařídil Leverkusenu tři body.

Patrik Schick byl opět mimo sestavu. Lékárníci po výhře poskočili na dočasné třinácté místo. Dařilo se také Alexi Královi, který v dresu Schalke krásně vyzval ke skórování Simona Teroddeho, který dal jediný gól v zápase s Mohučí. Schalke vyhrálo po sedmi prohrách v řadě, stále je ale poslední.

Z domácích výher se radují také fotbalisté Frankfurtu a Lipska, kteří odsunuli hvězdný Dortmund až na šestý flek průběžné Bundesligy. Berlínský Union si i přes domácí remízu se čtrnáctým Augsburgem upevnil druhé místo.