Fotbal

Disciplinárka Chorého nemohla potrestat. Je to proti pravidlům

Disciplinárka Chorého nemohla potrestat. Je to proti pravidlům
Tomáš Chorý v diskuzi s hráči Sparty | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nemohla potrestat útočníka Tomáše Chorého za surový zákrok směrem ke sparťanskému obránci Sørensenovi. Trest nemohla udělit kvůli tomu, že to zakazuje pravidlo nastavené organizací UEFA.

"V případě hráče Tomáše Chorého nemohla DK LFA jednat v rozporu s pravidly disciplinárního řízení, jež jsou popsána v Disciplinárním řádu FAČR a Statutu DK LFA. A vzhledem k tomu, že nedošlo k naplnění požadavků uvedených v článku 3 odstavci 14 Statutu DK LFA, nemohlo být ze strany DK LFA s tímto hráčem zahájeno disciplinární řízení," oznámila komise po čtvrtečním zasedání. 

Jedná se o pravidlo organizace UEFA, které zakazuje začít řešit situace, ve kterých nebyl hráč po zákroku zraněný. Znamená to, že Chorý může nastoupit o víkendu a k dispozici bude i na jaře. 

Související obsah

Tomáš Chorý hlavou zasáhl obličej Asgera Sørensena, kterému se na čele hned objevila pořádná boule. VAR ale celou situaci nepovažoval za faul, a tak Chorý utkání dohrál. Nakonec ale ani on nezabránil domácí prohře s pražskou Spartou 0:1.

"Disciplinární komise LFA považuje při svém rozhodování ochranu zdraví hráčů za prioritu, což zcela jasně dokládají nekompromisní tresty ukládané v letošním soutěžním ročníku za disciplinární přečiny surové hry či tělesného napadení," dodala Disciplinární komise LFA. Zákrok dle regulí UEFA ale dále řešit nemohla.

Komise by mohla jednat v případě udělení červené karty, v případě zranění nebo v případě, že by rozhodčí zákrok vůbec neřešili. 

Tomáš Chorý nedávno vstřelil dvě branky proti Barceloně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události