Fotbal

Chorý měl podle komise rozhodčích dostat červenou, Sparta žádá trest

Chorý měl podle komise rozhodčích dostat červenou, Sparta žádá trest
Tomáš Chorý | Zdroj: Profimedia

Komise rozhodčích FAČR rozhodla o tom, že plzeňský útočník Tomáš Chorý měl být v duelu mezi jeho Viktorií a Spartou v uplynulém kole Fortuna ligy vyloučen. Udeřil totiž obránce Sörensena, ale během hry za to nevyfasoval žádný trest. Nezasáhl ani videorozhodčí Franěk, jenž byl na základě přezkumu situace kvůli špatnému úsudku stažen z nominace na další utkání. Sparta navíc žádá dodatečné potrestání hráče, které by měla zařídit disciplinární komise.

Ošemetná situace se odehrála v závěru prvního poločasu víkendového šlágru Fortuna ligy mezi Plzní a Spartou. Viktorián Chorý udeřil letenského stopera Sörensena hodně nevybíravým způsobem, sudí Černý však zákrok ani neodpískal.

Jeho rozhodnutí neopravil ani videorozhodčí Pavel Franěk, a případ se tak dostal do programu Komise rozhodčích FAČR jako hlavní bod. 

Ta rozhodla o tom, že sudí i videorozhodčí chybovali. Chorého prý měli vyloučit. Franěk proto byl stažen z nominace na další zápasy. Sparta ihned zareagovala na svém twitteru, kde žádá, aby situaci posoudila i Disciplinární komise LFA. 

Související obsah

​"Sparta žádá o důsledné prošetření případu surové hry T. Chorého k A. Sörensenovi ze strany Disciplinární komise LFA. Jednalo se o zákrok vážně ohrožující zdraví. Dle odborného stanoviska Komise rozhodčích FAČR měl být hráč vyloučen. Proto by DK měla zahájit disciplinární řízení," zaznělo na sociální síti Letenských. 

Sám Chorý se už k situaci dříve vyjádřil, nikoho prý zranit nechtěl a za incident se omluvil.

Takhle Sparta v létě oznamovala jméno nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události