Hokej

Hokejisté kvůli díře v ledu nehráli 40 minut. Prioritou bylo zdraví, říká Hnilička

Hokejisté kvůli díře v ledu nehráli 40 minut. Prioritou bylo zdraví, říká Hnilička
Problémy s ledem při utkání mezi Českem a Švédskem | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Poměrně bizarní situace se odehrála během utkání mezi Českem a Švédskem na turnaji Karjala Cup. Na stadionu v Českých Budějovicích se totiž ve druhé třetině objevila velká díra v ledu, a tak byl zápas na 40 minut přerušen. K situaci se vyjádřil i sportovní manažer reprezentace Milan Hnilička.

"Šlo o poměrně velký kus ledu, což způsobilo, že hráčům v tom vázla brusle. Proto rozhodčí svolali kapitány a manažery obou mužstev a řešilo se, jestli zápas bude pokračovat. Naprostou prioritou bylo zdraví," popsal Hnilička pro hokej.cz.

Podle Hniličky bylo velkou otázkou, zdali se zápas dohraje. Velkou roli při rozhodování pak měli samotní hráči obou týmů. "Jejich názor měl největší váhu, protože šlo o jejich zdraví. Z počátku si testovali pevnost nožem, poté si tam zkoušeli najet. Nejdřív byl led celkem měkký, takže se ještě čekalo, naštěstí ale ztvrdnul. Důležité bylo, že se hráči nepropadali," vysvětlil Hnilička, jenž ocenil práci všech přítomných, kteří se na opravě ledu v českobudějovické aréně podíleli.

Související obsah

Utkání ale nakonec pro český tým skončilo porážkou 1:4 od Švédska. Nyní čeká mužstvo kouče Jalonena přesun do Finska, kde Češi sehrají s domácím týmem další zápas na Karjala Cupu. Turnaj pak uzavřou duelem se Švýcarskem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události