MMA

McGregor o titul s Oliveirou? Fanoušci se nechali napálit

McGregor o titul s Oliveirou? Fanoušci se nechali napálit
Zápasník Conor McGregor | Zdroj: Profimedia.cz

Uživatel na twitteru, který se vydával za odborníka na MMA, napálil fanoušky. Na svém účtu oznámil, že v zápase UFC 290 se utká Conor McGregor s bývalým šampionem lehké váhy Charlesem Oliveirou. Mohou za to nová twitterová pravidla.

Ve čtvrtek večer našeho času vyšel na twitteru příspěvek od uživatele Ariela Helwaniho, který je známým odborníkem zabývajícím se MMA. V příspěvku napsal, že se na galavečeru UFC 290 proti sobě postaví Conor McGregor s Charlesem Oliveirou v souboji o titul v lehké váze.

Pozorní fanoušci UFC si však všimli, že se jedná o falešný profil a zpráva je vymyšlená. Účet má podobný profilový obrázek a přezdívka se liší jen jedním písmenkem. Proto mnoho lidí uvěřilo, že je zpráva pravdivá. To dokládá i počet lajků u příspěvku. 

https://twitter.com/arielhe1wani/status/1590825969564405760?s=20&t=Lrr-5Swupbrh0XMf_m6yng

​Uvěřitelnosti příspěvku pomohlo i to, že falešný profil má modrý odznak, který je běžně spojován s ověřením známé osobnosti. Modrý odznak jako ověřovací štítek si však nově na twitteru může koupit každý již za 8 dolarů (190 korun) za měsíc. O změně rozhodl nový majitel Twitteru Elon Musk.

Související obsah

​Posledním zápasem Conora McGregora byl souboj s Dustinem Poirierem v červenci 2021, ve kterém si zlomil nohu. Od té doby nezápasí a čeká se, kdy se konečně vrátí.

Naopak pravdivou informací je, že se 10. prosince popere o titul v polotěžké váze Jiří Procházka s Brazilcem Gloverem Teixeirou.

Podívejte se na rozhovor s českou MMA zápasnicí Terezou Bledou:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události