Lyon zachraňoval remízu až v závěru. Nice udrželo sérii bez porážky

Navzdory předpokladům se Lyonu v aktuálním ročníku francouzské Ligue 1 příliš nedaří a před utkáním s Nice opanoval osmou pozici v tabulce. Další nevýrazný výkon Olympique předvedl i tentokrát a nakonec v 15. kole zachraňoval remízu 1:1 až v posledních minutách.

Hosté poprvé dopravili balón do branky ve 26. minutě zásluhou Pépého, gólu však předcházel ofsajd, a tak nebyl uznán. O chvíli později zahrál ve vápně rukou Tagliafico a rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu nařídil pokutový kop. Na penaltový puntík si míč postavil Nicolas Pépé, jenže penaltu kopl mizerně a Lopes jeho střelu vyrazil.

Gólman ale nezůstal stát na čáře, a tak Nice dostalo druhou šanci. Tentokrát byl Pépé úspěšný a nekompromisně proměnil. V závěru poločasu mohl vedení navýšit Atal, který se dostal k odraženému balónu, ale Lopes si prostor u bližší tyče pohlídal.

Srovnat mohl v 66. minutě Tagliafico, jenže jeho tečovaný pokus doskákal pouze na tyčku hostující svatyně. V samotném závěru se však Lyon přece jen dočkal, když Todibo ve vápně fauloval a rozhodčí nařídil penaltu také na druhé straně. Zodpovědnost si na svá bedra vzal Alexandre Lacazette a nechytatelnou bombou doprostřed brány vyrovnal.

Pořadí v tabulce se po remíze nezměnilo, Lyon zůstává osmý o bod před Nice, které protáhlo sérii bez porážky v Ligue 1 už na šest zápasů.

Olympique Lyon – OGC Nice 1:1
Branky: 89. Lacazette (pen.) – 38. Pépé (pen.).