Ottawa porazila Philadelphii a ukončila sérii proher

Lukáš Sedlák | Zdroj: Profimedia

V nezvyklém čase mohli čeští diváci sledovat sobotní zápas NHL, který začal už v 19 hodin. Proti sobě se postavily týmy Ottawy Senators a Philadelphie Flyers. Úspěšnějším týmem byli Letci, kteří dokázali zvítězit 4:1.

Lépe začali hráči Letců, když se v sedmé minutě prosadil Kevin Hayes. Radost hráčům Philadelphie dlouho nevydržela. Již v 15. minutě dokázal vyrovnat Thomas Chabot.  Nerozhodný stav vydržel až do konce druhé třetiny, kdy se prosadil v přesilové hře Alex DeBrincat a poslal Senátory do vedení.

Na začátku třetí třetiny Travis Konecny nepříjemně narazil na hrazení Chabota, který si přivodil zranění a na ledě se už do konce zápasu neobjevil.

V poslední třetině přidal další branku DeBrincat, když opět využil přesilovku. Letci chtěli za každou cenu zápas otočit, a tak již docela brzy odvolali brankáře. To se jim ale nevyplatilo, když se v 57. minutě do prázdné brány trefil Stutzle a stanovil konečný výsledek zápasu na 4:1 pro Senátory.

Vítězství týmu z Ottawy vychytal brankář Cam Talbot, který tak oslavil svůj 400 zápas v NHL.