Baník vysoko porazil Bohemku. Dvě červené v Jablonci. Sparta doma vyhrála

Ladislav Almási v dresu Baníku | Zdroj: Profimedia.cz

V 16. kole Fortuna ligy Baník Ostrava porazil na domácím hřišti Bohemians 4:1. Teplice doma dokázaly porazit Liberec 2:1. Mladá Boleslav si z Jablonce odváží tři body za výhru 2:1, oba týmy dohrávaly v deseti. Sparta v mlze porazila České Budějovice 1:0.

Do Ostravy přijeli pražští Bohemians. Těm se poslední dobou daří a před zápasem byli na pátém místě. Začátek zápasu hráčům Bohemians ale nevyšel, v 9. minutě se kopala penalta po ruce ve vápně a kop proměnil Daniel Tetour. Ve 35. minutě už to bylo 2:0, když zvýšil Srdjan Plavšič. V 63. minutě sice snížil Jan Kovařík, ale Baník dokázal odpovědět ještě dvěma góly. Obě branky vstřelil Ladislav Almási a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

Jablonec doma přivítal Mladou Boleslav a hned v 18. minutě se ujal vedení, když se prosadil Pavel Šulc. Ve 42. minutě přišla komplikace pro domácí. Heidenreich byl vyloučen a Jablonec musel dohrávat v deseti. Toho hráči Boleslavy dokázali využít, když 45. minutě vyrovnal Tomáš Ladra.

V 74. minutě se síly na hřišti vyrovnaly, když si červenou kartu vykoledoval i David Šimek. Přesto Boleslav dokázala zápas otočit gólem Vojtěcha Kubisty v 87. minutě. Z Jablonce si tak veze výhru 2:1.

​Teplice se utkaly s Libercem a hned na začátku zápasu padaly góly. V 6. minutě se prosadil domácí Filip Žák, ale hned v 18. minutě vyrovnal Jan Mikula. Ve druhém poločase Teplice zvrátily výsledek na svou stranu, když se v 61. minutě prosadil Urbanec.

Ve večerním zápase proti sobě nastoupili hráči Sparty a Českých Budějovic. Zápas se odehrával v husté mlze, viditelnost však nebyla tak malá, aby se zápas musel rušit. Sparta šla brzy do vedení. Už ve 12. minutě našel Minčev na hranici vápna Lukáše Haraslína a ten se krásně trefil, když se míč od horní tyče odrazil do brány. Sparta měla většinu zápasu převahu, ale nedokázala přidat další branku.

To se jí mohlo povést v 69. minutě, kdy se sám na bránu řítil Kuchta, toho však zastavil Čavoš a na první pohled to vypadalo na penaltu. Po zásahu VAR došlo k přehodnocení verdiktu a penalta se nekopala. Faul byl ještě mimo pokutové území, jednalo se o zmaření jasné brankové příležitosti a Čavoš za faul dostal červenou kartu. I přes četné šance Sparty se do konce zápasu skóre nezměnilo a Sparta tak porazila České Budějovice 1:0.