Bláznivý zápas Freiburgu s Unionem. Čtyři penalty a hattrick Grifa

Další hrací den fotbalové Bundesligy přinesl zajímavý zápas. V duelu Freiburgu s Unionem Berlín se hned od začátku děly velké věci. Po dvaceti minutách už Freiburg díky hattricku Grifa vedl 3:0, z toho dvě branky dal z penalty. Penaltu kopal také Union, ale Knoche neproměnil. Před druhou penaltou domácích byl také vyloučen hostující Leite. Zápas Frankfurtu s Mohučí skončil remízou.

V souboji o druhé místo se setkali Freiburg s Unionem Berlín a byla to divočina. Hned na začátku zápasu došlo ke kontroverzní situaci, když ve vápně zahrál rukou obránce Unionu. Podle rozhodčího, který zkoumal situaci i na videu, se jednalo o nedovolenou hru a byla odpískána penalta. Tu s přehledem proměnil Grifo.

Hned o dvě minuty později přidal Grifo druhý gól, když šel spolu s Gregoritschem sám na branku. Ten mu přihrál před prázdnou bránu a Grifo už měl lehkou práci. Union mohl snížit hned v zápětí, kdy se po faulu na Gintera kopala penalta. Knoche ale selhal, když rozezvonil pouze tyč.

Bláznivý zápas pokračoval i nadále v šíleném tempu, v 19. minutě fauloval v šestnáctce Leite a viděl za to červenou kartu. Následnou penaltu proměnil opět Grifo a završil tak hattrick.

Ještě do konce poločasu zvýšil náskok Michal Gregoritsch, když lobem překonal vyběhnutého Grilla. Ve druhém poločase už byla hra klidnější, v závěru zápasu se však ještě kopala další penalta. Za Union dokázal z pokutového kopu snížit Sven Michel.

Freiburg zvítězil 4:1 a poskočil na druhé místo tabulky. Union Berlín spadl na páté místo.

​V zápase Mohuče proti Frankfurtu, byli favority hosté, kteří do zápasu vstupovali ze třetího místa v tabulce. První poločas vyšel však lépe domácímu týmu, když se ve 40. minutě prosadil Burkardt. Po rohovém kopu se v závaru před brankou nejlépe zorientoval a poslal Mohuč do vedení.

Favorité z Frankfurtu dokázali vyrovnat poté, co v 67. minutě vstřelil gól Kolo Muani. Frankfurt po ztrátě bodů přišel o svou třetí příčku.