MMA

Jedna chyba a konec! UFC šampion znovu padl rukou dávného přemožitele

Jedna chyba a konec! UFC šampion znovu padl rukou dávného přemožitele
UFC 281: Israel Adesanya (zelené šortky)a Alex Pereira (žluté šortky) | Zdroj: profimedia.cz

Vyprodaná Madison Square Garden v New Yorku přihlížela, jak na UFC 281 končí tříletá nadvláda šampiona střední váhy Israele Adesanyi. Ten padl opět rukou své nemesis – Alexe Pereiry. Brazilec Adesanyu porazil už před lety, dvakrát pod pravidly kickboxu. Nyní ho skolil i v kleci jen po třech zápasech v UFC se stal novým králem střední váhy.

Israele Adesanyu mnoho lidí neporazilo. V MMA do sobotního večera jen Jan Blachowicz, když se Izzy neúspěšně snažil dobýt i váhovku do 93 kg. Ale ani polský silák nedokázal jednoho z nejdominantnějších MMA zápasníků současnosti ukončit před limitem. To se na poli profesionálních bojových sportů povedlo jen jednomu člověku – Brazilci Alexovi Pereirovi.

V minulosti se střetli dvakrát podle pravidel kickboxu a dvakrát zvítězil Pereira. Naposledy v roce 2017, kdy Adesanyu poslal k zemi drtivým knokautem. Uplynulo pět let a Izzy se se svým přemožitelem střetl potřetí. Tentokrát dle pravidel MMA, ve kterém je považován za jednoho z nejlepších zápasníků na světě, zatímco pro Pereiru to byl teprve osmý zápas v kariéře. 

Související obsah

​Adesanya roli favorita dlouho potvrzoval. Nad Pereirou dominoval, dobře jej svazoval v klinčích a před posledním kolem nebylo pochyb, že bodové vítězství a šestou obhajobu už má téměř v kapse. Jenže stačila chvilka nepozornosti a vše bylo jinak. Pereira z posledních sil vyrazil do útoku a nyní už bývalého šampiona načapal sérií zvedáků a háků. Po senzačním obratu se stal novým UFC šampionem střední váhy.

Vzájemná bilance je nyní 3-0 pro Pereiru. Ale sesazený král to tak nehodlá nechat. Už na tiskové konferenci se nechal slyšet, že chce odvetu a šanci získat ztracenou korunu zpět.

Na UFC 281 se změnila i královna slámové váhy. Číňanka Zhang Weili ve druhém kole uškrtila Carlu Esparzovou a znovu získala titul šampionky. K další titulové šanci v lehké váze vykročil Dustin Poirier, který ukončil v atraktivním souboji Michaela Chandlera.

Výsledky hlavní karty UFC 281:

Alex Pereira (7-1) porazil Israele Adesanyu (23-2) v 5. kole via KO/TKO

Zhang Weili (23-3) porazila Carlu Esparzovou (20-7) ve 2. kole via submise

Dustin Poirier (29-7-1NC) porazil Michaela Chandlera (23-8) ve 3. kole via submise

Frankie Edgar (23-11-1) porazil Chrise Gutierreze (19-3-2) v 1. kole via KO/TKO

Dan Hooker (22-12) porazil Claudia Puellese (13-3) ve 2. kole via KO/TKO

Za obhajobou titulu vyrazil i Jiří Procházka. Toho v prosinci čeká druhý zápas s Gloverem Teixeirou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události