PSG nadělilo Auxerre 5:0, poprvé se trefil Ekitike. Marseille přehrála Monako

PSG dál drží ligovou neporazitelnost. Doma tentokrát přivítali Auxerre a hosty vyprovodili výpraskem 5:0. Skóroval Mbappé, Hakimi a první gól v dresu pařížského velkoklubu vstřelil i Hugo Ekitike, kterému hráči za premiérovou trefu připravili netradiční oslavu.

V prvním poločas padl jediný gól. To se v 11. minutě ve vápně prosadil Mbappé. Ta pravá kanonáda se ale strhla až po přestávce. Na 2:0 zvýšil Soler, další gól přidal Hakimi a na 4:0 upravil Sanches.

A v 84. minutě padl poslední gól zápasu, který měl na svědomí střídající Ekitike. Teprve 20letý útočník zaskočil laxně rozehrávající obranu, obral Juliana Jeanviera, který se při souboji zranil a byl odnesen ze hřiště na nosítkách, o balón a pak při úniku sám na gólmana bez problému poslal míč do sítě.

​Pro francouzského útočníka to byla první trefa v dresu PSG, kam přišel před letošní sezonou ze Stade Reims. A spoluhráči mu premiéru zpestřili netradiční oslavou – Ekitikeho jakoby "zkopali" v kroužku.

Pařížané porazili Auxerre vysoko 5:0 a upevnili si vedení v ligové tabulce.

Monako i Marseille měli před vzájemným zápasem shodně 27 bodů a vítěz se mohl vyhoupnut na čtvrté místo v lize. Lépe do zápasu vstoupili hosté z Marseille. Po několika vekých šancích se ve 35. minutě se krásně trefil z přímého kopu Alexis Sánchez.