Češi v Bostonu řádili, pomohli porazit Vancouver. Pasta má dvě asistence

Hokejisté Bostonu Bruins i nadále kralují zámořské NHL. V noci z neděle na pondělí si bez větších potíží poradili s Vancouverem, na čemž měli velký podíl i Češi. Pavel Zacha a Tomáš Nosek skórovali a David Pastrňák pomohl dvěma asistencemi. Bruins si tak připsali už jedenáctou výhru z posledních dvanácti utkání. Bodově se prosadil také Filip Chytil, který v dresu New Yorku Rangers pomohl porazit Arizonu.

Boston má v letošní sezoně vynikající formu. Z šestnácti odehraných zápasů pouze dvakrát našel přemožitele a velký podíl na tom mají i Češi, a to hlavně David Pastrňák, kterému patří třetí místo v kanadském bodování celé NHL. Český šikula v noci proti Vancouveru přidal další dvě asistence.

Skóre proti Canucks otevřel v osmé minutě Connor Clifton, když z pravého kruhu zamířil přesně k bližší tyči. Vancouveru se sice zásluhou J. T. Millera podařilo srovnat, ale ještě do konce první třetiny si domácí vzali vedení zpátky, když se po přihrávce Davida Pastrňáka trefil Patrice Bergeron. Ve 32. minutě už to bylo o dva góly. Pavel Zacha si vyměnil puk s Lindholmem a střelou z pravého kruhu prostřelil Demka.

​I v dalším góle Bruins měl prsty Čech a byl to opět David Pastrňák, který v přesilovce namazal Bradu Marchandovi, který, jak jinak než z pravého kruhu, skóroval. Ve třetí třetině se hosté pokoušeli zápas zdramatizovat. Sheldon Dries snížil na 2:4, ale poslední slovo měl opět Boston. V závěrečné přesilovce to Canucks zkoušeli bez brankáře ve hře šesti proti čtyřem. Nebyli ale úspěšní, právě naopak. Tomáš Nosek téměř přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky a stanovil stav zápasu na konečných 5:2.

Noční výsledky NHL:

Minnesota Wild –⁠ San Jose Sharks 2:3 po s.n.

Branky: 7. F. Gaudreau (Kaprizov, Zuccarello), 44. Dewar (Shaw) – 54. Lorentz (Vlasic, Benning), 56. Sturm (E. Karlsson, Vlasic), rozh. náj. Barabanov

Boston Bruins –⁠ Vancouver Canucks 5:2

Branky: 8. Clifton (Hall, H. Lindholm), 18. Bergeron (Pastrňák, H. Lindholm), 32. Zacha (H. Lindholm, Clifton), 38. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 59. Nosek (Coyle, Carlo) – 10. J. Miller (Q. Hughes, Boeser), 45. Dries

New York Rangers –⁠ Arizona Coyotes 4:1

Branky: 36. Goodrow, 37. Fox (Chytil, Panarin), 45. Kreider (Zibanejad, Fox), 52. Carpenter (Schneider, Vesey) – 49. Keller (N. Ritchie, Boyd)

Tampa Bay Lightning –⁠ Washington Capitals 6:3

Branky: 2. Sergačjov (Stamkos, Perbix), 9. Kučerov (Sergačjov, Hagel), 12. Perbix (Killorn, Sergačjov), 17. Sergačjov (Stamkos, Kučerov), 54. Koepke (Point, Maroon), 58. Paul (Killorn) – 39. Sheary (Kuzněcov, Mantha), 57. Eller (Johansson, T. van Riemsdyk), 58. Hathaway

Seattle Kraken –⁠ Winnipeg Jets 2:3

Branky: 8. Eberle (Dunn, Burakovsky), 48. B. Tanev (Bjorkstrand, Gourde) – 31. Scheifele (Gagner, Connor), 60. Wheeler (Connor, Pionk), 61. Scheifele (Morrissey)