MMA

Tragédie v MMA. V pouhých 38 letech zemřela jedna z jeho největších postav

Tragédie v MMA. V pouhých 38 letech zemřela jedna z jeho největších postav
Anthony "Rumble" Johnson | Zdroj: Profimedia

Svět MMA zasáhla tragická zpráva. V pouhých 38 letech zemřel Anthony "Rumble" Johnson. Podlehl nemoci, se kterou bojoval více než rok, ale o co přesně šlo, zatím není známo. V neděli večer to na sociálních sítích potvrdila organizace Bellator, ve které naposledy zápasil. Během své kariéry dosáhl 23 vítězství a 6 porážek. Dvakrát neúspěšně bojoval o pás v UFC v polotěžké váze.

Ke svému poslednímu zápasu nastoupil Johnson loni v květnu, když na půdě Bellatoru uštědřil KO Josému Augusto Barrusovi. O pět měsíců později na sociálních sítích prozradil, že je vážně nemocný. "Chtěl bych, abych vám mohl říct, jak moc jsem nemocný. Vězte, že budu potřebovat všechny vaše modlitby, abychom se ještě mohli potkat v roce 2022. Nikdy jsem z ničeho neměl takové obavy, ale zůstávám silný, mám podporu přátel a rodiny.

Tento boj ale teprve 38letý zápasník nezvládl. "Rodina Bellatoru je zdrcena jeho předčasným úmrtím. V této těžké době vyjadřujeme rodině a přátelům upřímnou soustrast," stojí v oficiálním oznámení bojové organizace. 

Johnson během své kariéry nastoupil k 29 zápasům a pouze šestkrát odešel poražen. Všechny tyto prohry si připsal na půdě UFC, ale v nejprestižnější bojové organizaci dosáhl i třinácti výher, mezi nimiž byla i drtivá výhra nad Gloverem Teixeirou, kterému uštědřil drtivé KO už po 13 vteřinách. Dvakrát se zúčastnil také titulového zápasu o pás v polotěžké váze, ale v obou případech nestačil na Daniela Corniera, k čemuž došlo v letech 2015 a 2017.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události