Fotbal

Od komentování počítačové hry až na MS, Jinoch si plní sen. Ronaldovi nevěří

Fotbalové mistrovství světa začíná už 20. listopadu. Jedním z komentátorů, kteří vás budou turnajem provázet, je Michal Jinoch, který na Nově komentuje už od roku 2015. Před turnajem byl hostem Snídaně, kde prozradil, jak se ke komentování dostal, který tým považuje za favorita mistrovství světa v Kataru a také promluvil o svých aktivitách na sociálních sítích, kde divákům přibližuje, jak vypadá komentátorská práce.

Michal Jinoch se stal členem redakce sportu na TV Nova v únoru 2015. Začínal jako stážista a od července 2015 je stálým členem. "Od malička to byl můj sen, ale když jsem slyšel pořád ty stejné hlasy, tak jsem si nedovedl představit, že se k tomu vůbec nějak dá dostat. Jako malý kluk jsem si to zkoušel a užíval si to. Postupně se otevřela cesta, která vedla až na mistrovství světa," popisuje Jinoch.

Své první zkušenosti s komentováním sbíral při hraní počítačových her. "Já jsem hrál FIFU nebo NHL, bylo mi jedno, jestli je to fotbal, nebo hokej. Tam je sice originální komentář, ale ten člověka po čase omrzí. Myslím si, že nejsem sám. Dělá to většina kluků, co ty hry hraje. Otravoval jsem tím ségru a naše doma, ale je dobře, že jsem to dělal," říká přední komentátor Nova Sport s úsměvem.

Související obsah

​Během rozhovoru bylo puštěno video s ukázkou, jak vypadalo Jinochovo komentování v dětských letech a jak vypadá nyní, když divákům přibližuje dění během finále Ligy mistrů. "Je to hezké motivační video. Ze situace, kdy člověk neuměl mluvit a teď provádí ty největší zápasy, co se na světě odehrávají," říká Jinoch, který si tím splnil sen. "Jako komentátoři máme dva profesní vrcholy –⁠ Ligu mistrů a mistrovství světa. Letos se nám splní obojí."

Před pár měsíci si založil účet na sociální síti TikTok, kde s fanoušky sdílí pozadí své práce. "Napadlo mě, že diváci neznají pozadí práce. Možná někteří mají pocit, že to máme podobně jako oni, že sedneme s pivem k televizi a začneme mluvit o fotbale. Jsou za tím hodiny příprav, což spoustu diváků netušilo. Rozhodl jsem se ukázat zákulisí a přípravy. Když člověk komentuje NHL, tak musí na třetí hodinu ráno vstát a není to o tom se jen dívat, ale musíte mluvit a bavit diváka," popisuje Jinoch.

Od fanoušků má tato jeho aktivita pozitivní zpětnou vazbu. "Ohlasy jsou fajn. Mám to v plánu i během mistrovství světa. Není to jen o nás komentátorech, ale patří do toho i předzápasová studia, budeme mít i speciální pořad o mistrovství světa," říká Jinoch. 

Související obsah

​A koho v Kataru favorizuje? "Papírově je největší favorit Brazílie. Myslím, že by to tak i mohlo dopadnout. Uvidíme, co Francie jako obhájce titulu. Má našlapaný tým, ale úplně to na hřišti v poslední době nefungovalo," všiml si Jinoch. Zajímavý bude i sledovat souboj dvou největších hvězd posledních patnácti let.

"Ronaldo a Messi mají reálně poslední šanci uspět. Myslím si, že Argentina je větší favorit než Portugalsko. Já osobně si nemyslím, že by se Ronaldo dokázal v reprezentaci restartovat, protože teď na klubové scéně se mu moc nedaří. Bylo by fajn, kdyby se potkali v té finální fázi turnaje a rozdali si to naposledy na mezinárodní úrovni," uzavírá komentátor. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události