MS ve fotbale 2022

Na Nově finišují přípravy na MS v Kataru. Chystá se i speciální grafika ve studiu

Už v neděli startuje v Kataru fotbalové mistrovství světa a přípravy finišují na všech frontách. Mimo jiné i u nás v televizi Nova, kde se pilují detaily hlavně na speciální grafice, která premiérově oživí multifunkční studio.

Pánové, od neděle si u manželek rezervujte ovladače, protože Nova vám bude servírovat katarské fotbalové delikatesy od rána do večera, a to s podporou té nejmodernější techniky.

"To studio už je prověřené. Co se týče grafik, tak tam hodně testujeme, zkoušíme, máme v pátek ještě jednu velkou generálku, kde bychom měli doladit úplně všechno, aby to klapalo," vysvětlil šéfkomentátor fotbalové sekce Nova Sport Milan Štěrba. 

Související obsah

​Když pomineme oddělení grafiky nebo rekvizitáře, světový šampionát teď zaměstnává na Nově hlavy desítek lidí. Nejvíc se teď ale kouří z hlavy komentátorům a nováckým fotbalovým expertům. "Tady nemůžete jít z voleje a něco vykládat. Člověk musí mít ty mančafty totálně načtené a já se těším na to, jakou sledovanost bude mít naše studio. To je taková ta výzva, kde si řekneme, že jsme ti správní, a ukážeme, že na to máme," těší se na výzvu fotbalový expert František Straka. 

"Je to turnaj turnajů, takže získat práva na tuto prestižní akci je snem každé televizní společnosti. Navíc je to poprvé v arabském světě, poprvé v zimním termínu, bude to něco výjimečného," dodává šéf Nova Sport Dušan Mendel. 

​Jako experti budou součástí turnaje i Jan Koller s Horstem Sieglem, kteří v sobě díky přípravám objevili hereckého ducha. Až bude krize, režiséři Ordinace v růžové zahradě vědí, kam sáhnout. Video hereckých výkonů fotbalových ikon najdete v článku níže. 

Související obsah

MS v Kataru vypukne už za 3 dny, a to na Nově, Nova Action a Voyo. Přímo v Kataru navíc bude zákulisní informace sbírat i náš štáb. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události