Hokej

Železný muž Kessel dosáhl dalšího milníku. Odehrál už 1 000 zápasů v řadě

Útočník Vegas Golden Knights Phil Kessel dosáhl dalšího velkého milníku. V nočním zápase s Arizonou nastoupil už do svého tisícího zápasu v NHL v řadě. Nikomu v historii zámořské soutěže se to dosud nepodařilo. Pětatřicetiletý forvard dostal jako upomínku speciálně vyrobenou bundu, která mu navždy tento okamžik bude připomínat.

Kessel se 25. října stal oficiálně novým "železným mužem" NHL, když odehrál 990 duelů v řadě. O necelý měsíc později dosáhl další mety. S Arizonou odehrál jubilejní tisící zápas v řadě. "Tisíc zápasů v řadě je podle mě hodně, ne?" smál se veterán před zápasem s Arizonou. "Samozřejmě musíte mít trochu štěstí, abyste to dokázali, ale je to docela super," dodal.

"Ani nevím, jak jsem to dokázal, ale nějak se mi to povedlo. Tisícovka je obecně hodně," prozradil před zápasem s Coyotes, což je jeho bývalý klub. Shodou okolností proti jinému bývalému celku dosáhl i na již zmíněnou metu 990 střetnutí v řadě. V říjnu nastoupil proti Torontu, a dokonce se mu podařilo dát i jubilejní 400. gól kariéry.

Související obsah

​Historický moment bude Kesselovi připomínat bunda, kterou od Vegas dostal. Na bundě jsou loga všech týmů, za které Kessel hrál, tedy Boston Bruins, Toronto Maple Leafs, Arizona Coyotes a Vegas Golden Knights. Na rukávech je pak uvedeno, kolik zápasů odehrál za jednotlivé kluby. Na celé bundě se opakuje číslo 1 000 a na zadní straně je jeho přezdívka "Phil the Thrill". Bylo vyrobeno také 18 tisíc ručníků, které tento historický zápis připomínají.

Kessel navíc speciální okamžik oslavil vítězstvím. Hokejisté Vegas porazili Arizonu 4:1 a zatím prožívají famózní sezonu. Kralují celé Západní konferenci s 28 body a druzí Kings mají ztrátu pěti bodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události