MS ve fotbale 2022

Šok pro fanoušky. Na mistrovství světa se budou muset obejít bez piva

Prvně to byly pouze spekulace, teď už je to jisté. Během letošního světového šampionátu si fanoušci na stadionech pivo nedopřejí. Vše už potvrdila samotná FIFA, a to pouhé dva dny před zahajovacím zápasem mistrovství.

V Kataru je prodej alkoholu přísně kontrolován a za normálních okolností ho lze koupit pouze na vybraných místech v Dauhá. Už to vypadalo, že se muslimská země podvolí a toto omezení na měsíc zruší. Jenže královská rodina údajně začala vyvíjet tlak na zákaz prodeje piva na stadionech a byla úspěšná. Tím se však porušila smlouva s Budweiserem, a FIFA tak přijde o mnohamilionové zisky. 

"Na základě jednání mezi orgány hostitelské země a FIFA bylo rozhodnuto zaměřit prodej alkoholických nápojů na fanouškovský festival FIFA a další fanouškovská a licencovaná místa. Došlo tak k odstranění prodejních míst piva na a kolem stadionů mistrovství světa 2022," stojí v prohlášení FIFA.

"Jednalo se o dlouhodobé diskuse a celkový pocit všech zúčastněných byl, že stadiony musí být pro všechny. Toto mistrovství světa se od ostatních liší tím, že se ho zúčastní větší počet fanoušků z celého Blízkého východu a jižní Asie, kde alkohol nehraje v kultuře tak velkou roli. Vycházeli jsme z toho, že pro mnoho fanoušků by přítomnost alkoholu nevytvořila příjemný zážitek," sdělil zdroj Sky News.

Související obsah

​Příkaz k zákazu piva na stadionech přišel údajně od šejka Jassima bin Hamada bin Khalifa al-Thaniho, což je bratr katarského krále. Pivo si tak fanoušci koupí pouze ve speciálních fanouškovských zónách s platnou vstupenkou, kde pivo bude stát v přepočtu 335 korun, nealko bude za 280 korun. Budou si ho moct koupit ale až po půl sedmé večer, a navíc maximálně čtyři.

Přesto se najdou tací, kteří se k pivu na stadionech dostanou. Alkoholické nápoje budou k dostání v partnerských a VIP lóžích. I tam si fanoušci mohou zakoupit vstupenky, nicméně lístek na jeden zápas do těchto míst začíná na 527 tisících korunách.

Jednotlivé reprezentace už se slétají do dějiště šampionátu:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události