Další sporty

Dvouhvězdičkové závody ovládli Slovák Chudyba a Němec Löhden

Parkurová událost roku Prague Playoffs už je v plném proudu. Páteční program odstartoval dvěma dvouhvězdičkovými závody. První s překážkami do 130 cm ovládl Slovák Bronislav Chudyba, druhý s překážkami do 140 cm vyhrál Němec Josch Löhden. Odpoledne byl na programu také pětihvězdičkový závod s překážkami do 150 cm. Tento závod ovládl Němec Daniel Deusser.

Do ranního závodu, který startoval od 9 hodin, nastoupilo 51 koní. Někteří jezdci absolvovali dvě jízdy na dvou různých koních. Natálii Očenáškové se dařilo na obou. S kobylou Salou skončila na čtvrtém místě, a na klisně Obora's Quiss skončila dokonce na místě druhém. Nestačila pouze na vítězného Bronislava Chudybu s osmiletým koněm Vroom de la Pomme. Slovák vyhrál o 0,71 sekundy. Třetí místo brala další Češka Anna Helebrantová s valachem Epo van de Achterhoek.

Druhý závod dne byl rovněž dvouhvězdičkové kategorie a zvítězil v něm Němec Josch Löhden s valachem Ultimem. O pouhých 6 setin sekundy za ním skončila Irka Marta Hughesová-Bravová s valachem HHS Figero. Třetí místo vybojovali Francouzka Ines Jolyová a její valach Elvic v.H Hoeve-Terras. Z Čechů dopadla nejlépe Lucie Strnadlová, která se Solidatem skončila na pátém místě.

Související obsah

​​V 15 hodin odstartoval pětihvězdičkový závod s překážkami do 150 centimetrů. I ten ovládl německý jezdec. Daniel Duesser zajel čistou jízdu s časem 55,84 a s devítiletým valachem Narcosem vd Smidshoevem si dojel pro výhru a pro bonus 12 500 eur (304 tisíc korun). Druhý skončil o 45 setin sekundy Ir Denis Lynch s desetiletým hřebcem Cornetsem Iberiem. Na třetím místě dokončil závod další Němec Hans-Dieter Dreher s Elysiem. Nejlepším Čechem byl sedmý Vladimír Tetera na koni Gangster v.H Noddevelt.

Páteční program vyvrcholí týmovou soutěží Global Champions League Super Cup, kterého se zúčastní 12 nejlepších týmů celé sezony, včetně českého týmu Prague Lions.

Aleš Opatrný vyhrál první pětihvězdičkový závod konaný ve čtvrtek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události