Djokovič je na Turnaji mistrů neporažen. Zdolal i Rusa Medveděva

Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Tenisový velikán Novak Djokovič je po základních skupinách na Turnaji mistrů stále neporažený, což se nikomu jinému nepovedlo. Naposledy porazil svého přemožitele z US Open Daniila Medveděva, který na turnaji končí po třech prohrách. Druhým postupujícím se stal Rus Rubljov, který zdolal Tsitsipase.

Djokovič do duelu naskočil velmi dobře a v prvním setu předvedl bezchybnou hru. V osmém gemu dokonce Rusa brejknul a připsal si tak vítězství 6:3 v úvodním setu. Ten druhý trval o dvacet minut déle a nakonec byl i o něco napínavější.

V něm předvedli bezchybný servis oba hráči, a tak se šlo až do tiebreaku. V něm byl nakonec úspěšnější Medveděv, a tak se šlo do rozhodující hry. Djokovič byl brejknut a prohrával 4:5, Rus tak mohl svým podáním zápas ukončit.

Jenže Srb zabral a druhým brejkem zápasu srovnal, šlo se do tiebreaku a po jasné výhře 7:2 získal třetí vítězství Djokovič. Medveděv na Turnaji mistrů nevyhrál ani jeden zápas, v každém ale uhrál jeden set.

Ve druhém zápase se hrálo o postup ze druhého místa. Úvodní set vyhrál Řek Tsitsipas, který si ve čtvrtém gemu pomohl i brejkem. Téměř podobně si ale vedl ve druhém servisu i Rus Rubljov, a tak se šlo do rozhodující hry.

Tam Rubljov pokračoval ve velmi dobrém výkonu a dvakrát řeckého tenistu připravil o jeho hru. Sám byl perfektní a skvělou formu posledních dnů přetavil v postup do semifinále, kde jej čeká Casper Ruud.