Světový pohár začal: Dubovská ve slalomu třináctá, Vlhová bere bronz

Česká lyžařka Martina Dubovská při slalomu ve finském Levi | Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci zimních sportů se dočkali. Světový pohár v alpském lyžování konečně začal, po zrušených závodech vzhledem k počasí se jelo poprvé až 19. listopadu ve finském Levi. Sezona odstartovala slalomem, který ovládla Američanka Mikaela Shiffrinová. Na bedně skončila také Slovenka Petra Vlhová, Češka Martina Dubovská dojela třináctá.

Do prvního závodu šlo hned 75 závodnic, ale z prvního kola postupovala pouze třicítka nejrychlejších. Jako šestnáctá šla do akce Češka Martina Dubovská, která si nakonec vyjela třinácté místo a s přehledem si dojela pro postup do druhého kola. Úvodní slalom ovládla Němka Dürrová.

Ve druhém kole se ale karty změnily. Češka zapsala velmi dobrý výkon a zůstala na třináctém místě, do žebříčku Světového poháru zapsala 20 bodů. Nejrychlejší byla Američanka Mikaela Shiffrinová s časem 1:51.25. Druhý čas zajela Anna Swenn-Larssonová a třetí Slovenka Petra Vlhová.

​Češka Dubovská ztratila na pódium přes dvě sekundy, Shiffrinová vyhrála o šestnáct setin. Další závod se jede ve Finsku v neděli. Druhá Češka Elese Sommerová závod nedokončila, a tak do druhé části nepostoupila.