Další sporty

Ledecké se opět posouvá start sezony. Podruhé za to může příroda

Ledecké se opět posouvá start sezony. Podruhé za to může příroda
Česká lyžařka Ester Ledecká | Zdroj: profimedia.cz

Česká sněhová královna Ester Ledecká se jen tak na sjezdovky nepodívá, start nového ročníku se již podruhé posouvá kvůli počasí. Nový ročník Světového poháru v alpském lyžování měl začít již minulý víkend v Rakousku a pokračovat v první listopadový víkend v Itálie. Ani jeden závod se ale neuskuteční včas.

V minulých dnech byla Ester Ledecká ve středu kauzy mezi její osobou a Svazem lyžařů ČR. Řešila se reprezentační smlouva, ale Češka se nakonec podpory vzdala ve prospěch talentovaných dětí a žákovských trenérů. Pod českou vlajkou bude ale normálně nastupovat. 

První závody v její druhé disciplíně, tedy v alpském lyžování, měly začít 22. října v rakouském Söldenu, ale závody byly zrušeny vzhledem ke špatnému počasí. Stejný problém v úterý oznámila organizace FIS také před plánovaným druhým pokračováním ve švýcarsko-italském středisku Zermatt/Cervinia. 

Související obsah

"Po dnešní sněhové kontrole byly kvůli teplému počasí zrušeny dva ženské sjezdy plánované na 5. a 6. listopadu," oznámila FIS. Třetí plánovaná zastávka sezony se má jet v rakouském Zürsu, kde závodnice čeká paralelní obří slalom. 

Ledecká se v minulých dnech vzdala svazové podpory:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události