Reprezentace v posledním utkání roku prohrála. Nestačila na Turecko

Cengiz Ünder (vlevo) v souboji s Alešem Matějů (vpravo) | Zdroj: Profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace zakončila nepříliš úspěšný rok 2022 prohrou na turecké půdě. V Gaziantepu ale nakonec prohrála 1:2, jedinou branku národního týmu dal po velké chybě brankáře Alemdara Václav Černý. Další zápas odehraje banda kolem trenéra Jaroslava Šilhavého až v březnu v kvalifikaci o Euro.

S kariérou profesionálního rozhodčího se rozloučila domácí ikona Cüneyt Cakir, který odpískal prvních pět minut a poté hřiště opustil. Tleskal mu celý stadion a objímali se s ním i čeští reprezentanti. Pak šel ale na pažit sudí z Ostrovů.

První nebezpečná rána a rovnou branka přišla ve 31. minutě, kdy se z pravé strany prosadil Enes Ünal. Ve vápně střílel ke vzdálenější tyčce a i s pomocí zásahu brankáře Pavlenky skóroval. O tři minuty později mohl navýšit Cengiz Ünder, ale jeho krásnou střelu zpoza vápna český brankář skvěle vyrazit.

Češi vyrovnali těsně před hodinou hry. Václav Černý poslal zpoza vápna spíše propagační střelu, ale ta překvapivě nadělala brankáři Alemdarovi obrovské problémy. Míč mu z rukavic vypadl a nakonec doskákal do branky.

​Vyrovnaný stav ale moc dlouho nevydržel. V 70. minutě se dostal ve vápně k míči Hakan Calhanoglu, který se prosadil z pravé strany a na první tyčce nachytal Tomáše Koubka, který v brance vystřídal Jiřího Pavlenku.

Češi se ve zbytku duelu už neprosadili, a tak zápas prohráli těsně 1:2.

Turecko – Česko 2:1 (1:0)
Branky: 31. Ünal, 70. Calhanoglu – 56. Černý