Litvínov doma smetl Kometu, poslední Kladno vyhrálo v Plzni

Hráči Litvínova oslavují vítězství | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový Litvínov pod novým koučem Karlem Mlejnkem šlape a dobrou formu potvrdil proti Brnu, nad kterým vedl již v první minutě o dvě branky. Dařilo se také Třinci či Olomouci, oba celky vyhrály na domácím ledě jasně 4:1. Naopak Plzeň doma nestačila na Kladno, které má na posledním místě soutěže stejně bodů jako předposlední České Budějovice.

Čtvrtý Třinec se po vlažném startu sezony rozehrál k výborným výsledkům a prokázal to i v duelu s šestým Hradcem. Už v polovině zápasu totiž vedl po dvou trefách Voženílka a jednom gólu Chmielewského 3:0. Nakonec Oceláři vyhráli 4:1 a připsali si již čtvrtý tříbodový úspěch v řadě.

Kometa přijela do Litvínova jako jasný favorit, Verva však zabrala a už po minutě hry vedla 2:0. Kudrna se před vlastními diváky blýskl blafákem do bekhendu a po 16 vteřinách od úvodního buly otevřel skóre. V čase 00:54 navíc ochozy potěšil ještě Patrik Zdráhal, který zacílil z hranice brankoviště a získal pro Litvínov tříbrankový náskok. Litvínovští zůstali při střelecké chuti a v závěrečném dějství přidali ještě další gól.

Ve 24. minutě přišel pro Kometu další hřebíček do rakve. Třetí trefu domácích totiž přidal obránce Wesley a ve třetí třetině se ještě dvakrát prosadil Estephan. Jedinou trefu hostů obstaral pět minut před koncem třetí třetiny Jan Süss.

​V duelu dvou sousedů extraligové tabulky mezi Vary a Boleslaví se oba soupeři přetahovali o vedení, za stavu 2:2 ale zaúřadoval Gríger a přiklonil výsledek na stranu Energie. Nakonec se přesto šlo až do nájezdů, kde rozhodla trefa reprezentanta Černocha.

Špatnou formu potvrdila západočeská Plzeň, která prohrála již potřetí v řadě. Poslednímu Kladnu dala jedinou branku, a to stačilo jen na jeden bod. Rozhodl gól Jakuba Klepiše v 64. minutě. Olomouc si poradila s Libercem.

Výsledky 21. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Voženílek (Marcinko, Marinčin), 2. Chmielewski (Hrehorčák, Jaroměřský), 30. Voženílek (Marcinko), 60. Daňo – 54. Smoleňák (Lalancette, Lev)

HC VERVA Litvínov – HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Kudrna (Abdul), 1. Zdráhal (Strejček, Š. Stránský), 24. Wesley, 44. Estephan (Kudrna, Abdul), 48. Estephan (Jaks, Š. Stránský) – 56. Süss (Vincour, Sallinen)

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 4:3sn. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozh. náj. Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 1:2pp. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Zámorský (Dvořák, Mertl) – 18. Kubík (Plekanec, Ticháček), 64. Klepiš

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Kunc (Rutar, Anděl), 34. Dujsík (Nahodil, Ondrušek), 47. Ondrušek (Nahodil, Navrátil), 58. Nahodil (Knotek, Bambula) – 27. Ordoš (Filippi, Frolík)

Takhle se z titulu na jaře radoval Třinec, letos se po počátečních neúspěších začíná zase zvedat: