Hokej

Rozhodnuto! Hokejová Sparta má nového trenéra. V Třinci ji ještě nepovede

Rozhodnuto! Hokejová Sparta má nového trenéra. V Třinci ji ještě nepovede
Vladimír Sobotka, Michal Řepík a Michal Kempný. | Zdroj: Profimedia

Před deseti dny odvolali na Spartě Pavla Pateru. Po dlouhých jednáních nakonec našli náhradu v Miloslavu Hořavovi, se kterým podepsali smlouvu do konce příští sezony. V příštím ligovém zápase se ale ještě na lavičku nepostaví, tým povedou Jaroslav Hlinka a František Ptáček.

V posledních dnech zažili na Spartě hodně turbulentní období. Ještě v pondělí to spíše vypadalo na Václava Varaďu, ale vše je nakonec jinak. "Máme za sebou hodně náročné vyjednávací období. Ač si to Miloš možná nemyslí, pro nás byl od začátku volbou číslo jedna. Do Sparty patří, k týmu se připojí ve čtvrtek. Dohodu s jeho kolegou právě finalizujeme. Jeho jméno oznámíme hned, jak se domluvíme," řekl Petr Ton. 

Hořava podepsal ve Spartě smlouvu do konce sezony 2023/24. "Právě dlouhodobější spolupráce pro nás byla v případě pana Hořavy absolutní priorita. Angažovali jsme trenéra, který zná velice dobře prostředí klubu i kádr, který se oproti loňské sezoně příliš nezměnil. Věříme, že je tou nejlepší volbou," zdůraznila generální manažerka Barbora Snopková Haberová. 

Související obsah

​Zároveň také promluvila i o Václavu Varaďovi, kterého si Sparta nakonec nevybrala. "Ano, jednali jsme i o této možnosti. Nedohodli jsme se ale na podmínkách," dodala Snopková.

Sparta před aktuální sezonou výrazně posílila své brankoviště:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události