MS ve fotbale 2022

Katarské sny zničil kanonýr Valencia. První zápas MS vyhrál Ekvádor

Mistrovství světa ve fotbale začalo utkáním domácího Kataru, kterému se ale nepovedlo šokovat sportovní svět. Favorizovaný Ekvádor domácí reprezentaci porazil 2:0 a má tak první tři body v tabulce. Dvě branky dal nejlepší střelec historie jihoamerické země Enner Valencia.

Katar nenaskočil do domácího šampionátu vůbec dobře. Po zmatku ve vápně se již ve 3. minutě prosadila největší hvězda Ekvádoru Enner Valencia, ale pozorný sudí následně odvolal branku kvůli velmi těsnému ofsajdu.

Úvodní branka padla v 16. minutě. Enner Valencia totiž dostal přesnou přihrávku za obranu, udělal kličku brankáři, který jej ovšem fauloval. Sudí Orsato neváhal a hned ukázal na puntík. Pokutový kop si na svá bedra vzal právě Valencia a střelou k pravé tyčce dal první branku světového šampionátu.

Nejlepší střelec ekvádorské reprezentace v celé historii přidal druhou branku po půlhodině hry. Valencia si naskočil na krásný centr Ángela Preciada a hlavou poslal míč k levé tyčce. Brankář aš-Šíb se jen marně natahoval.

​V páté nastavené minutě prvního poločasu mohl korigovat zase nejlepší střelec katarské reprezentace. Almoez Alí naskočil na centrovaný míč a byl sám před brankou. Tu ale trestuhodně netrefil, míče se lehce zalekl a ten skončil vedle.

Na 3:0 mohl dát krajní záložník Romario Ibarra, který zakončoval z hranice vápna. Hráč mexické Pachucy střílel ke vzdálenější tyčce, ale brankář Kataru předvedl první velký zákrok večera. Ekvádor hrál aktivně a dostával se postupně do blízkosti vápna, ale vyložené šance nepřicházely.

Ekvádor tak nakonec vyhrál 2:0 a parádně vstoupil do světového šampionátu.

MS ve fotbale, skupina A:

Katar – Ekvádor 0:2 (0:2)
Branky: 16. Valencia (pen.), 31. Valencia

Nejlepší hráč podle redakce Nova Sport: Enner Valencia (Ekvádor)

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky